Pierwsze drużyny blisko półfinałów pierwszej ligi

W trzech ćwierćfinałowych parach gospodarze wykorzystali w sobotę oraz niedzielę atut własnego parkietu i w rywalizacji do trzech wygranych prowadzą 2:0. Jedynie w parze: STK Czarni - WKK jest remis 1:1. Jednej wygranej do półfinału brakuje drużynom, które nadawały ton rywalizacji w rundzie zasadniczej, czyli FutureNet Śląskowi, Enei Astorii oraz Rawlplug Sokołowi. W walce o utrzymanie bliżej pozostania w pierwszej lidze są Polfarmex oraz Elektrobud-Investment ZB.

Stan rywalizacji - 1:1

Energa Kotwica w pierwszym meczu play-out z SKK przegrała 72:79, pozwalając przyjezdnym na wypracowanie 19-punktowej przewagi w drugiej kwarcie. Tych strat "Czarodzieje z Wydm" już nie odrobili, ale wyciągnęli wnioski w drugim meczu. Gospodarze zdominowali walkę w polu trzech sekund, pozwalając rywalom na zebranie zaledwie 2 pilek na atakowanej tablicy. SKK blisko połowę punktów rzuciło po szybkim ataku, ale w ataku pozycyjnym miało duże problemy z wstrzeleniem się spod kosza. Dobre zawody w drużynie gospodarzy rozegrał Daniel Grujić (21 pkt i 11 zbiórek). Oprócz 28-latka z double-double zawody zakończył Łukasz Bodych. 23 punkty dla pokonanych rzucił Bartosz Wróbel.

W pozostałych dwóch parach zespoły wyżej rozstawione prowadzą 2:0. Zwłaszcza w drugim meczu Polfarmex był wyraźnie lepszy od AZS AGH, pozwalając zespołowi z Grodu Kraka na trafienie tylko 24 z 66 rzutów z gry. Wszyscy podopieczni Jarosława Krysiewicza przebywali na parkiecie przynajmniej 11 minut. Akademicy nie znaleźli sposobu na zatrzymanie Michała Marka, który miał double-double (20 pkt i 10 zbiórek) oraz zanotował 5 bloków. W całym spotkaniu Polfarmex zablokował aż 10 rzutów rywali.

Dwie porażki w Ożarowie Mazowiecki, gdzie z konieczności musiał grać Elektrobud-Investment ZB, zanotował Księżak Syntex, ale w obu starciach mógł pokusić się o wygraną. Pierwsze spotkanie tej pary rozstrzygnęło się w samej końcówce, w drugim o losach spotkaniach przesądziła trzecia kwarta, w której w krótkim odstępie czasu pruszkowianie trafili sześć trójek. Księżak Syntex zbliżył się jeszcze na pięć punktów, ale w czwartej kwarcie nie wytrzymał naporu podopiecznych Andrzeja Kierlewicza. Z double-double spotkanie zakończyli Mateusz Szwed (16 pkt i 11 zbiórek) oraz Robert Cetnar (14 pkt i 10 zbiórek). 24 punkty dla pokonanych rzucił Łukasz Ratajczak.