Drugi dzień turnieju finałowego U22 kobiet

Enea AZS Poznań jako pierwsza spośród uczestników turnieju finałowego U22 kobiet znalazła się w strefie medalowej mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Po zaciętym spotkaniu poznanianki pokonały UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. W innym wyrównanym spotkaniu drugiego dnia imprezy w Gdańsku Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski lepsza od KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec.

Jeszcze w połowie trzeciej kwarty UKS Basket SMS prowadził z Eneą AZS różnicą ośmiu punktów, ale w kolejnych minutach wyraźną przewagę miały poznanianki, dzięki czemu wyszły na nieznaczne prowadzenie. W końcówce podopieczne Adama Rajkowskiego i Dariusza Raczyńskiego starał się odrobić straty, ale pewnie grające rywalki zachowały korzysty dla siebie wynik.

Drużynie z Aleksandrowa Łódzkiego nie pomogła wyraźnie wygrana walka pod tablicami. Poznanianki w całym spotkaniu popełniły mniej strat, trafiły też 11 z 24 rzutów z dystansu. Ponownie dobrze grą poznanianek kierowała Julia Niemojewska - 9 punktów i 8 asyst. UKS Basket SMS nie pomogły double-double Martyny Leszczyńskiej (26 pkt i 14 zbiórek) oraz Aleksandry Pszczolarskiej (15 pkt i 10 zbiórek).

W innym spotkaniu grupy A MUKS Poznań bez większych kłopotów zwyciężył AZS Uniwersytet Warszawski. 22 punkty i 8 zbiórek Weroniki Woźniak.

Dwa punkty dzieliły Eneę AZS AJP i KS JAS-FBG Zagłębie po końcowej syrenie meczu grupy B. Lepsze okazały sie zawodniczki z Gorzowa Wielkopolskiego, które do sukcesu poprowadził Wiktora Keller (22 pkt i 19 zbiórek). W drużynie Leszka Marca na parkiecie pojawiło się tylko sześć zawodniczek.

Z walki o półfinał mistrzostw Polski nie rezygnuje Wisła CanPack AZS Politechnika Kraków, która w kończącym drugi dzień zmagań meczu pokonała Szkołę Gortata Politechnika Gdańska. Duży wpływ na zwycięstwo krakowianek miało 10 celnych trójek. Pięć z nich było autorstwa najlepszej punktującej spotkania Klaudii Niedźwiedzkiej.

 

Wyniki II dnia turnieju finałowego

 

Grupa A

  • Mistrzostwa Polski Kobiet U22
  • 14.02.2019 11:30

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki

70 : 75

Enea AZS Poznań

  • Mistrzostwa Polski Kobiet U22
  • 14.02.2019 13:45

AZS Uniwersytet Warszawski

64 : 85

MUKS Poznań

 

Grupa B

  • Mistrzostwa Polski Kobiet U22
  • 14.02.2019 18:15

Wisła CanPack Kraków

66 : 54

Szkoła Gortata Politechnika Gdańska

  • Mistrzostwa Polski Kobiet U22
  • 14.02.2019 16:00

Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski

61 : 59

KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec

udostępnij