Pierwszy dzień turniejów półfinałowych U22

W Jeleniej Górze, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim oraz Warszawie rozpoczęły się turnieje półfinałowe mistrzostw Polski do lat 22 kobiet. Większość spotkań miała dość jednostronny przebieg, ale na brak emocji nie mogliśmy narzekać w starciu GTK Arka Gdynia z MUKS Poznań.

Do przerwy gdynianki przegrywały różnicą 16 punktów, a w pewnym momencie podopieczne Macieja Brodzińskiego i Magdaleny Leciejewskiej prowadziły nawet 58:38. Od połowy trzeciej kwarty GTK Arka zmiejszała jednak straty, aby ostatnią część spotkania wygrać 22:7. 25 punktów, 7 zbiórek i 10 wymuszonych fauli Anny Makurat, która wspólnie z Magdaleną Szymkiewicz rzuciła ponad połowę punktów dla swojego zespołu. MUKS nie pomogło efektowne double-double Marty Wdowiuk (19 pkt i 15 zbiórek).

Dwóch zbiórek do triple-double zabrakło Aleksandrze Wojtali z KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - 16 pkt, 14 asyst i 8 zbiórek.

Awans do turnieju finałowego uzyskają po dwa najlepsze zespoły w każdej grupie.