Szczęśliwa siódemka FutureNet Śląska

Siódme zwycięstwo z rzędu, w tym trzecie z trzycyfrową zdobyczą punktową, zanotował FutureNet Śląsk Wrocław, który w rozegranym awansem meczu 10. serii spotkań, pokonał na własnym parkiecie Energę Kotwicę Kołobrzeg. Gospodarze trafili aż 17 rzutów z dystansu. 

news Zdjęcia | FutureNet Śląsk Wrocław

Nieudany okazał się wyjazd pociągiem do Wrocławia koszykarzy Energi Kotwicy. Kołobrzeżanie w 48 godzin rozegrali dwa mecze ligowe z klubami z największego miasta Dolnego Śląska. W niedzielny wieczór musieli uznać wyższość WKK, dwa dni później lepszy okazał się FutureNet Śląsk.

Tylko początek spotkania dawał nadzieję przyjezdnym na korzystny wynik. Po jednym celnym rzucie wolnym Przemyslawa Wrony Energa Kotwica w 14. minucie prowadziła 34:24, ale kolejne pięć minut spotkania goście przegrali aż 2:22. FutureNet Śląsk przewagę zbudował głównie dzięki dobrej skuteczności z dystansu (17 na 33 za 3 w całym spotkaniu). i po zmianie stron spokojnie ją powiększył.

Najlepsze spotkanie w sezonie Jakuba Musiała - 23 pkt i 7 na 11 z gry oraz czwarte w rozgrywkach double-double Aleksandra Dziewy (21 pkt i 11 zbiórek).

  • 1 Liga Mężczyzn
  • 30.10.2018 19:30

FutureNet Śląsk Wrocław

101 : 80

Energa Kotwica Kołobrzeg

udostępnij