Nowy lider pierwszej ligi, pięć klubów bez porażki

Wysoka wygrana w Pruszkowie zapewniła koszykarzom FutureNet Śląsk Wrocław pierwsze miejsce na koniec drugiej serii spotkań pierwszej ligi. Podopieczni Radosława Hyżego dzięki lepszemu bilansowi wyprzedzili STK Czarnych Słupsk.Komplet punktów mają jeszcze na swoim koncie dwaj medaliści poprzedniego sezonu (Rawlplug Sokół Łańcut i Jamalex Polonia 1912 Leszno) oraz WKK Wrocław.

Czarni w inauguracyjnej kolejce pewnie ograli na wyjeździe AZS AGH Kraków, ale w drugiej serii spotkań znacznie więcej problemów sprawił im inny beniaminek Górnik Trans.eu Wałbrzych. Gospodarze do przerwy prowadzili zaledwie jednym punktem i dopiero w trzeciej odsłonie potrafili wypracować niewielką przewagę. Przyjezdnym bardzo dużo problemów sprawił podkoszowy duet: Patryk Pełka (13 pkt i 12 zbiórek) - Damian Cechniak (23 pkt i 10 zbiórek), dla którego było to drugie spotkanie z double-double. Dobrze grą gospodarzy kierowali Adrian Kordalski - 8 asyst oraz Wojciech Jakubiak - 7.

FutureNet Śląsk rozpoczął spotkanie w Pruszkowie od wyniku 14:0 i tę przewagę utrzymywał przez kolejne części spotkania. Pruszkowianie tylko momentami potrafili zbliżyć się na dziesięć punktów, ale to było za mało na dysponujących przewagą pod koszem wrocławian. Goście już w pierwszej kwarcie mieli na swoim koncie 9 zbiórek w ataku, co znacznie ułatwiało grę zawodnikom obwodowym.

Z double-double zawody ukończył Karol Michałek (10 pkt i 13 zbiórek). Blisko 20 minut na boisku spędził rozgrywający wrocławian Robert Skibniewski - 13 punktów.

Drugie spotkanie z klubem z Wielkopolski przegrała Energa Kotwica Kołobrzeg. Przed tygodniem zespół Dawida Mieczkowskiego uległ Biofarmowi Basket Poznań, tym razem wyraźnie przegrał z Jamalex Polonii 1912 Leszno. Goście do przerwy prowadzili 48:26 i w kolejnych minutach spokojnie utrzymywali swoją przewagę. 22 punkty rzucił Marc-Oscar Sanny.

Równie jednostronne było spotkanie w Łańcucie, gdzie Rewlplug Sokół pokonał SKK. Gospodarze prowadzili niemal od początku do końca, umiejętnie rozkładając ciężar gry pomiędzy zawodników podkoszowych i obwodowych. 7 z 9 rzutów z gry trafił Bartłomiej Karolak, który z dorobkiem 20 punktów został najlepszym punktującym meczu.