Drugi dzień turnieju do lat 16 mężczyzn

UKS Siódemka Sopot zagra o medale mistrzostw Polski do lat 16. Tyle samo zwycięstwo co zespół z Pomorskiego ma jeszcze Exact Systems Śląsk Wrocław, który w derbach pokonał WKK, ale nie może być jeszcze pewny gry o medale. Dokończenie grupowej rywalizacji w piątek.

news Zdjęcia | Weronika Marek

Grupa A

Mecz bez większej historii. Tarnobrzeżanie znów dobrze zaczęli spotkanie i udało im się dotrzymywać kroku rywalom, ale ci okazali się za mocni. Warszawiacy dobrze zaprezentowali się już poprzedniego dnia w meczu z WKK Wrocław, a do wygranej zabrakło niewiele. Z Siarką Tarnobrzeg zwyciężyli 32 punktami, a na to zwycięstwo złożyły się przede wszystkim deska i zespołowość. Tomasz Żak ma bardzo zawężoną rotację, co przełożyło się także na punkty z ławki, a raczej… ich brak (0 zdobytych przy 23 rywali). Polonia cały czas
pozostaje w grze.

• Mistrzostwa Polski Mężczyzn U16
  • 31.05.2018 14:30

Siarka Tarnobrzeg

58 : 90

Polonia Warszawa

Spotkanie, które do tej pory przyciągnęło najwięcej kibiców, ale nie ma się co dziwić, skoro turniej ma miejsce we Wrocławiu, a w jednej grupie znalazły się drużyny WKK i Śląska. Wrocławskie derby lepiej zaczęli gospodarze, skutecznie rozbijali defensywę graczy Dariusza
Kacy. Problemy dla zawodników WKK zaczęły się w połowie drugiej kwarty, a zwiększyły się w trzeciej, która tak naprawdę była decydująca. Zupełna niemoc w ofensywie w przeciwieństwie do zawodników Śląska, którzy po prostu grali swoją koszykówkę. Wygrali także deskę 60-43. Ostatnie 3 minuty to zryw podopiecznych Mariusza Grzybka i zmniejszanie strat – z 20-punktowej przewagi rywali w efekcie końcowym gospodarze przegrali 10 punktami.

• 31.05.2018 17:00

WKK Wrocław

67 : 77

Exact Systems Śląsk Wrocław

Grupa B

Nie da się ukryć – poznaniacy byli na ostrzu noża i mowa nie tylko w kontekście środowego spotkania, ale przede wszystkim tego, że dziś gracze z Mińska Mazowieckiego naprawdę postraszyli swoich rywali. Lepiej weszli w mecz, podobnie jak pierwszego dnia z MKS-em Dąbrową Górnicza – w pierwszej kwarcie prowadzili jedenastoma punktami (23:12) i była to ich najwyższa przewaga w tym spotkaniu. Zawodnikom obu drużyn udało się wymuszać faule, ale znacznie lepszą skuteczność na linii rzutów wolnych mieli poznaniacy. Zespoły zeszły na przerwę przy prowadzeniu 26:22 graczy Łukasza Sawickiego. Po niej z tego zespołu zaczęło uchodzić powietrze, a koszykarze z Wielkopolski zaczęli przypominać swoją dobrą grę z pierwszego dnia (bo przypomnijmy - mimo przegranej z Sopotem – nie grali źle). Zachowali więcej zimnej krwi, co miało także przełożenie w punktach z drugiej szansy (22 przy 7 przeciwników). Ich rywale zbliżyli się nawet na jeden punkt po celnej trójce Daniela Krupieńczyka (73:74), ale w samej końcówce trzykrotnie stracili piłkę, co wykorzystali zawodnicy Cezarego Kurzawskiego, wygrywając ostatecznie 82:73.

• 31.05.2018 12:00

UKS Probasket Mińsk Mazowiecki

73 : 82

Biofarm Basket Junior Poznań

Zawodnicy z Trójmiasta od początku do końca kontrolowali spotkanie. Ich najwyższe prowadzenie w czwartkowym meczu wynosiło 24 punkty (41:17) i od początku do końca stawiali trudne warunki. Grali bardzo dynamicznie i tym w dużej mierze zmęczyli rywala, a nie zapominajmy także o 10 celnych trójkach. W obu zespołach bardzo dobrze funkcjonowała ławka (wygranym dała 39 punktów, a przegranym – 37). Dodajmy jeszcze, że w końcówce zawodnicy Andrzeja Bartosza mieli swój zryw, który nie trwał długo, ale udało im się postraszyć rywali. Gracze Siódemki Sopot meldują się w półfinale, a o niego powalczą także ich dzisiejsi rywale.

• 31.05.2018 19:30