Będzie trzeci mecz w Wałbrzychu

Syntex Księżak Łowicz wykorzystał atut własnego parkietu w półfinale drugiej ligi i doprowadził do trzeciego spotkania w rywalizacji z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych. Do zwycięstwa gospodarzy poprowadzili Karol Dębski i Bartłomiej Bojko, którzy rzucili 49 z 89 punktów zespołu.

news Zdjęcia | Dudka Mateusz Fotograf

Jedenastopunktowa seria dała prowadzenie 30:21 Górnikowi Trans.eu na początku drugiej kwarty. Gospodarze jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu, a po zmianie stron uzyskali przewagę.

Regularnością w sobotnich zawodach wykazał się najlepszy punktujący spotkania Karol Dębski, który w każdej połowie rzucił 14 punktów. Skrzydłowy mocno pomógł Syntex Księżakowi zwłaszcza w czwartej kwarcie, w której uzyskał 10 punktów. Miał też 9 zbiórek i 4 asysty.

W drugiej półfinałowej parze po pierwszym meczu w Krakowie AZS AGH prowadzi z MCKiS Jaworzno 1:0. Drugie spotkanie zaplanowano na 13 maja w Dąbrowie Górniczej.

Do pierwszej ligi awansują zwycięzcy półfinałów oraz drużyna, która zajmie trzecie miejsce.

Wynik drugiego meczu półfinałowego w Łowiczu:

• 2 Liga Mężczyzn
  • 12.05.2018 19:00

Syntex Księżak Łowicz

89 : 84

Górnik Trans.eu Wałbrzych

Stan rywalizacji - 1:1. Trzecie spotkanie odbędzie się 16 maja (środa) o godzinie 19:30 w Wałbrzychu