SMS PZKosz Łomianki trzecim zespołem pierwszej ligi

SMS PZKosz Łomianki zakończył sezon zasadniczy na szóstym miejscu w grupie A, ale w fazie pucharowej zdołał przedostać się do rywalizacji o trzecie miejsce, w której okazał się lepszy od AZS Politechniki Korony Kraków.

news

AZS Politechnika Korona Kraków pierwsze spotkanie w Krakowie przegrała różnicą czterech punktów, ale najlepszy zespół rundy zasadniczej był faworytem rewanżu.

Młode koszykarki nie zamierzały jednak oddać inicjatywy bardziej doświadczonym rywalkom i od wyniku 4:9 wyszły na prowadzenie 12:11.

GALERIA ZDJĘĆ

Mecz w kolejnych minutach był wyrównany, a żadna z drużyn przed przerwą nie potrafiła wypracować prowadzenia większego niż pięć punktów. Po zmianie stron nadal częściej na prowadzeniu były zawodniczki z Grodu Kraka, ale nie potrafiły, ale tylko w krótkich fragmentach miały o siedem punktów więcej niż zawodniczki z Łomianek.'

Przy wyniku 50:46 dla Akademiczek ważną trójkę trafiła Julia Niełacna. Miejscowe rzucały jeszcze w końcówce na dogrywkę, ale próba Agaty Rafałowicz nie dotarła do celu.

13 punktów i 10 zbiórek w zespole gospodarzy miała Agnieszka Krzywoń. Z double-double spotkanie zakończyła również podkoszowa SMS PZKosz Liliana Banaszak (15 pkt, 12 zbiórek i 3 bloki), dla której był to najlepszy mecz w sezonie.

 

Wynik drugiego meczu o 3. miejsce

  • 1 Liga Kobiet
  • 24.04.2018 19:00

AZS Politechnika Korona Kraków

52 : 51

SMS PZKosz Łomianki

Pierwsze spotkanie

  • 1 Liga Kobiet
  • 21.04.2018 16:00

SMS PZKosz Łomianki

61 : 57

AZS Politechnika Korona Kraków

udostępnij