Panattoni Europe Lider wygrywa pierwszy mecz finału

Jedno zwycięstwo dzieli koszykarki Panattoni Europe Lider Pruszków od zwycięstwa w rozgrywkach pierwszej ligi kobiet. Podopieczne Jacka Rybczyńskiego w pierwszym meczu finału pokonały Politechnikę 75:69.

Dłuższa ławka oraz lepsza gra w obronie przesądziły o zwycięstwie pruszkowianek w pierwszym meczu finału. Zespół z centralnego Mazowsza w drugiej kwarcie zbudował dwucyfrową przewagę, której rywalki nie potrafiły odrobić. Podopieczne Lubow Szwecowej-Knap dopiero w samej końcówce zmniejszyły ten dystans, ale zabrakło im czasu na doprowadzenie do co najmniej dogrywki.

Bardzo dobre zawody w drużynie gości rozegrała wchodząca z ławki Alicja Wawrzyniak, trafiając 9 z 14 rzutów z gry oraz zbierając 11 piłek. Umiejętnie grą Panattoni Europe Lidera kierowała Magdalena Wojdalska - 15 pkt, 10 asyst oraz 7 zbiórek.

Politechnika Gdańska umieściła w koszu tylko 17 z 69 rzutów z gry. 22 punkty dla pokonanych uzyskała Marianna Duszkiewicz.