Politechnika i Panattoni Europe Lider bliżej finału

Politechnika Gdańska w sezonie zasadniczym dwukrotnie pokonała SMS PZKosz Łomianki, podobnie zakończyło się starcie tych drużyn w półfinale pierwszej ligi. 30 punktów Agaty Szczepanik mocno przyczyniło się do wygranej Panattoni Europe Lidera Pruszków w Krakowie. Rewanże zaplanowano na 14 kwietnia.

Niespełna 20 minut na rzucenie 30 punktów potrzebowała podkoszowa Panattoni Europe Lidera Agata Szczepanik w meczu z najlepszym zespołem rundy zasadniczej AZS Politechniką Koroną Kraków. To głównie dzięki postawie ogranej w BLK koszykarce pruszkowianki pokonały rywalki z Grodu Kraka i to mimo aż 29 strat.

O losach spotkania przesądziła czwarta kwarta, w którą przyjezdne wygrały 20:13. Miejscowe w całym spotkaniu trafiły tylko 21 z 75 rzutów z gry. 6 punktów, 7 zbiórek, 8 asyst i 7 strat miała Olivia Szumełda-Krzycka. 16 punktów dla pokonanych rzuciła Kaciaryna Pratasiewicz.

Politechnika Gdańska dopiero w środę awansowała do półfinału, ale najwyraźniej krótka przerwa nie przeszkodziła zespołowi z Trójmiasta w przygotowaniach do meczu z SMS PZKosz Łomianki. Podopieczne Lubow Szwecowej-Knap po trzech kwartach prowadziły 66:36, dzięki czemu w ostatnich dziesięciu minutach mogły spokojnie wyczekiwać na końcową syrenę. Z drugim double-double w sezonie mecz zakończyła Paulina Szymańska (12 pkt i 12 zbiórek oraz 5 przechwytów i 3 bloki), która w piątym meczu z rzędu miała przynajmniej 10 zbiórek. 10 punktów dla SMS PZKosz uzyskała Natalia Klimek.