Śląsk na dobrej drodze do play-off, pewny Biofarm Basket

WKS Śląsk Wrocław wygrał szóste spotkanie z rzędu na przełomie lutego i marca, dzięki czemu umocnił się na siódmym miejscu w tabeli pierwszej ligi. Zespół Radosława Hyżego pokonał na własnym pakiecie bezpośredniego rywala w walce o ósemkę Elektrobud-Investment ZB Pruszków 82:81. Głodny gry w play-off Biofarm Basket bez większych problemów rozprawił się z rywalizującym o uniknięcie 17. pozycji KK. Poznanianie wygrali w stolicy aż 102:74, wyraźną przewagę notując już do przerwy.

news Zdjęcia | WKS Śląsk Wrocław (koszykówka)

NajwyNajwyższa przewaga którejś z drużyn w starciu Śląska z Elektrobud-Investment ZB wynosiła dziewięć punktów. Na 3,5 minuty przed końcem czwartej kwarty osiągnęli ją gospodarze, ale przyjezdni zdołali doprowadzić do nerwowej końcówki. Przyczyniła się do tego także seria strat gospodarzy, po której Mikołaj Stopierzyński na sześć sekund przed końcem rzucał na prowadzenie pruszkowian. Jego wejście pod kosz nie zakończyło się jednak powodzeniem.

Śląsk do przerwy miał mniej zbiórek niż pruszkowianie, ale w drugiej połowie, a zwłaszcza w końcówce osiągnął w tym elemencie przewagę. Dobrze w polu trzech sekund radził sobie Aleksander Dziewa, który oprócz 17 punktów, miał 9 zbiórek i 2 bloki. Najlepsze spotkanie na parkietach pierwszej ligi rozegrał rezerwowy Mikołaj Ratajczak - 9 punktów, 10 zbiórek i 3 asysty. 17 punktów i 9 zbiórek miał w zespole Elektrobud-Investment ZB Mikołaj Stopierzyński.

Podopieczni Andrzeja Kierlewicza z ostatnich sześciu spotkań wygrali cztery, dzięki czemu zachowali szanse na uniknięcie ostatniego miejsca po rundzie zasadniczej, które oznacza spadek do drugiej ligi jeszcze przed rozpoczęciem fazy play-out. W starciu z Biofarmem Basket nie mieli jednak wielu argumentów, aby przeciwstawić się drużynie z Wielkopolski.

Goście bardzo szybko objęli prowadzenie, już po pierwszej kwarcie wypracowując 16-punktową przewagę. Kolejne minuty tylko potwierdziły przewagę ludzi Przemysława Szurka, na skutek czego czwarta kwarta obyła się bez większych emocji.

Biofarm Basket trafił 11 z 22 rzutów za trzy punktów, miał też dobrą skuteczność spod kosza. Najlepszym punktującym meczu Filip Struski - 22 punkty.