Biofarm Basket wygrywa w Kutnie, bez emocji w Kłodzku

Polfarmex trzeci raz w tym sezonie musiał uznać wyższość rywali po meczu rozgrywanym w Kutnie. W zaległym spotkaniu 28. kolejki podopieczni Jarosława Krysiewicza ulegli walczącemu o udział w fazie play-off Biofarmowi Basket Poznań, fatalnie wykonując rzuty wolne. Osłabiona Energa Kotwica wyraźnie słabsza od Zetkamy Doralu Nysa Kłodzko.

Tyko 5 z 19 rzutów wolnych trafili koszykarze Polfarmeksu Kutno w meczu z Biofarmem Basket, co w dużej mierze miało wpływ na ich porażkę. Poznanianie rozpoczęli zawody od prowadzenia 13:5 i utrzymywali przewagę do początku drugiej kwarty, kiedy to gospodarze na moment doprowadzili do remisu. Pierwszy raz na prowadzenie Polfarmex wyszedł w połowie trzeciej kwarty, ale przyjezdni nie rezygnowali z walki o wygraną. Od wyniku 53:58 goście kolejny fragment spotkania wygrali 16:4 i tej przewagi już nie stracili. 19 punktów dla Biofarmu Basket uzyskał Filip Struski.13 pkt, 5 zbiórek w ataku oraz 4 asyst miał Mariusz Konopatzki. Najlepszym punktującym Polfarmeksu Bartosz Majewski - 15 punktów.

Zaledwie ośmiu koszykarzy reprezentowało Energę Kotwicę w Kłodzku. Zespół znad morza na starcie z Zetkamą Doralem Nysa przyjechał osłabiony brakiem Pawła Pawłowskiego, Dawid Neumann i Pawła Bodycha, ale do przerwy prezentował się nieźle, wygrywając nawet pierwszą kwartę. Po zmianie stron gospodarze z każdą minutą powiększali swoją przewagę, wygrywając ostatecznie 79:57. Zetkamę Doral Nysa do wygranej poprowadził Tomasz Stępień - 21 punktów.

Mecze zostały przeniesione na środę w uwagi na udział graczy Zetkamy Doralu Nysa oraz Biofarmu Basket w turnieju finałowym mistrzostw Polski do lat 20.