U20 mężczyzn: Komplet finalistów

Biofarm Basket Junior Poznań, MKS Dąbrowa Górnicza oraz WKK Wrocław dołączyły w niedzielę do Asseco Gdynia, UKS Gim 92 Ursynów Warszawa, Exact Systems Śląsk Wrocław, KS AGH Korona Kraków i KS Rosa-Sport Radom, które awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski do lat 20 wywalczył dzień wcześniej. Najlepszym punktującym trzeciego dnia półfinałów Rafał Komenda, którego TKM Włocławek nie przebił się jednak do dalszego etapu zmagań.

news Zdjęcia | Małgorzata Kaszowska

Biofarm Basket wygrał dwa pierwsze mecze w turnieju półfinałowym w Przemyślu, ale jako jedyny zespół z takim bilansem nie był jeszcze pewien miejsca w gronie ośmiu najlepszych drużyn w kraju. Awansu poznanian mogła pozbawić m.in. stołeczna Legia, ale końcowy wynik spotkania tego nie potwierdził. Poznanianie wygrali 110:71, wyraźną przewagę osiągając w drugiej połowie (65:36). 25 punktów Mikołaja Czyża, trzy mniej Marcina Tomaszewskiego. Z double-double spotkanie ukończył Jarosław Giżyński (11 pkt, 11 zbiórek i 5 asyst).

Z grupy II oprócz poznanian awans z drugiego miejsca wywalczył MKS Dąbrowa Górnicza. Drużynie z Zagłębia wygrana nie przyszła jednak łatwo. Do przerwy był remis i dopiero po zmianie stron, podopieczni Wojciecha Wieczorka zaczęli budować swoją przewagę. 19 punktów dla MKS uzyskał Maciej Bielecki. 24 pkt i 7 zbiórek dla Hensfortu uzyskał 17-letni Szymon Janczak.

Mecz WKK z MKS Start SA decydował o drugim miejscu w grupie IV. Wrocławianie rozpoczęli starcie od wyniku 11:6, w drugiej części zawodów powiększając swoją przewagę. O wyniku spotkania przesądziła trzecia odsłona, wygrana przez zawodników Sebastiana Potocznego 30:8. Najlepszym punktującym meczu Dominik Rutkowski - 21. Tylko 4 z 17 rzutów z gry trafił Bartłomiej Pelczar.