U20 mężczyzn: Szybki awans pięciu drużyn

W Krakowie oraz Warszawie poznaliśmy już uczestników turnieju finałowego mistrzostw Polski do lat 20. Pewne miejsce w gronie ośmiu najlepszych drużyn w tej kategorii wiekowej ma również KS Rosa-Sport Radom. Pozostałe trzy kluby, które zagrają w finałach, wyłonią niedzielne spotkania. Najlepszym punktującym drugiego dnia półfinałów Bartłomiej Pelczar z MKS Start SA Lublin - 30 punktów.

 

news Zdjęcia | Rosa Radom

Niższymi zdobyczami punktowymi niż w piątek charakteryzowały sobotnie mecze turniejów półfinałowych U20 mężczyzn. Nie zmieniło się jednak to, że w grupie I oraz III mecze toczyły się pod dyktando jednej z drużyn.

Asseco Gdynia z dużym spokojem wygrało (29:9) drugą kwartę starcia z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy. Po zmianie stron gracze z Górnego Śląska nie byli w stanie odmienić losów meczu. 23 punkty Bartłomieja Pietrasa. Znów na uwagę zasługują statystyki podkoszowego Akademików Piotra Karpacza (10 pkt, 12 zbiórek i 7 bloków).

Skrupulatnie w każdej kwarcie swoją przewagę w meczu z TKM Włocławek budował UKS Gim 92 Ursynów Warszawa. Stołeczny zespół wygrał wszystkie odsłony meczu, osiągając przygniatającą przewagę pod tablicami (61-36 w zbiórkach). 17 punktów, w tym 0 na 10 za 3, rzucił dla przegranych Rafał Komenda, który dodatkowo miał 12 zbiórek, 4 przechwyty, 3 bloki i 7 strat. Najlepszym punktującym spotkania Marek Iwanowicz - 21 punktów.

Exact Systems Śląsk Wrocław pierwszą kwartę meczu z Treflem Sopot SA przegrał 15:27, lecz kolejne dwie części zawodów wygrał aż 45:18. Solidnie pod wrocławskim koszem wypadli Michał Sasik (12 pkt i 14 zbiórek) oraz Tomasz Żeleźniak (11 pkt i 15 zbiórek). Trefl trafił tylko 1 z 20 rzutów z dystansu. Nieznacznie lepszy w tym elemencie był Śląsk (4 na 23).

Dużo punktów na centralnym szczeblu rozgrywek U20 pada w meczach z udziałem MKS Pruszków. Większość tych spotkań nie zakończyła się jednak po myśli drużyny Jacka Gembala. Od wyniku 24:29 w meczu z KS AGH Korona Kraków pruszkowianie stracili aż 15 punktów z rzędu i tej straty mimo chwilowych zrywów już nie odrobili. Drugi mecz z rzędu z double-double Macieja Czemerysa (11 pkt i 10 zbiórek). KS AGH Koronę do wygranej poprowadził duet Mateusz Szlachetka-Maciej Koperski - obaj po 23 punkty. Drugi dodatkowo miał 8 asyst i 5 przechwytów.

Bardzo zacięte spotkanie w Radomiu, gdzie spotkały sie dwa aspirujące do medali kluby. Lepsi o 4 punkty gospodarze, którzy 61:57 pokonali WKK Wrocław. Przy wyniku 57:57 na 2 minuty przed końcem najpierw jeden z dwóch rzutów wolnych trafił Karol Nowakowski (13 pkt i 13 zbiórek), a następnie kilka chwil później umieścił piłkę w koszu po rzucie za dwa. Wynik spotkania jednym trafieniem za jeden punkt ustanowił Mikołaj Krakowiak (17 pkt, 8 zbiórek, 7 asyst i 13 wymuszonych fauli). W składzie WKK zabrakło Jakuba Kobela.

Szanse na najlepszą ósemkę zachował MKS Start SA Lublin, lepszy od ŁKS Szkoła Gortata Łódź. 30 punktów dla lublinian uzyskał Bartłomiej Pelczar.10 pkt i 19 zbiórek podkoszowego ŁKS Adriana Stadnickiego.

Nadal bez zwycięstwa w Przemyślu pozostaje gospodarz Hensfort. W sobotę miejscowi ulegli Legii 73:80, dla której 28 punktów, 14 zbiórek, 5 przechwytów i 2 bloki miał Patryk Kędel. Komplet wygranych ma na swoim koncie Biofarm Basket Junior Poznań. pewnie pokonała MKS Dąbrowa Górnicza, a duży wpływ na przebieg zawodów miała druga karta, którą ekipa z Wielkopolski wygrała 30:11. Double-double Mikołaja Kurpisza (16 pkt i 13 zbiórek) oraz Mikołaja Czyża (10 pkt i 15 zbiórek).

 

 

KOMPLET WYNIKÓW

udostępnij