Emocje do samego końca turniejów ćwierćfinałowych U20

Pełen zwrotów był ostatni dzień zmagań w turniejach półfinałowych mistrzostw Polski do lat 20 mężczyzn, w którym przepustki do dalszego etapu wywalczyło osiem drużyn. Cztery pozostałe świętowały miejsce w gronie 16 najlepszych zespołów dzień wcześniej.

news

Przed niedzielnymi meczami pewne miejsca w turniejach półfinałowych były cztery najlepsze zespoły z najmocniejszych stref oraz cztery kluby, które po dwóch dniach rywalizacji miały komplet wygranych oraz korzytny układ pozostałych spotkań (AZS AWF Mickiewicz Katowice, WKK Wrocław, UKS Gim 92 Ursynów Warszawa i Trefl Sopot SA). 

Z grona sześciu organizatorów turniejów ćwierćfinałowych tylko dwóch zdołało uzyskać promocję do dalszego etapu zmagań, ale żaden nie wygrał swojej grupy. Atut własnego parkietu wykorzystał TKM Włocławek, w decydujący meczu pokonując KKS Kobierzyce 73:71. Niezłe spotkanie Filipa Drozdowskiego (29 pkt i 11 zbiórek), bliski triple-double był Dorian Frontczak (10 pkt, ale 4/17 z gry, 10 zbiórek, 6 asyst oraz 8 przechwytów). Z tej grupy awansował też MKS Dąbrowa Górnicza (bilans 3-0).

Awans do półfinałów przed własną publiczością świętował też Hensfort Przemyśl, lepszy w decydującym spotkaniu od UKS Gimbasket Wrocław (78:67). 30 punktów Szymona Janczaka. Dla pokonanych 13 punktów, 12 zbiórek i 8 asyst uzyskał Michał Mańkiewicz.

Z niesamowitych opresji wydostał się MKS Pruszków, który po dwóch dniach rywalizacji miał bilans 0-2 i do awansu potrzebował porażki Zastalu Fatto Deweloper Zielona Góra z ŁKS Szkoła Gortata Łódź oraz przynajmniej 15-punktowego zwycięstwa ze Sklep Polski MKK Gniezno. Pierwsze spotkanie, dosyć szczęśliwie zakończyło się po myśli ŁKS - triple double Marcela Karpiaka (23 pkt, 17 zbiórek i 11 asyst), w drugim początkowo lepsi od pruszkowian byli gospodarze turnieju ćwierćfinałowego, którzy na początku trzeciej kwarty prowadzili 50:39, ale kolejny fragment meczu przegrali 15:52. MKS do wygranej poprowadził Przemysław Kuźkow (34 pkt, 8 zbiórek, 5 asyst i 5 przechwytów). Awans z grupy II oprócz pruszkowian wywalczył ŁKS Szkoła Gortata Łódź.

W półfinałach są też: KS AGH Korona Kraków oraz Legia Warszawa i MKS Start SA Lublin. Te dwa ostatnie zespoły rywalizowały w grupie VI, w której po dwóch dniach zmagań każda z drużyn miała bilans 1-1. Lublinianie pokonali UKS Trójeczkę Olsztyn, zaś stołeczny zespół zwyciężył Eneę Novum/Astorię Bydgoszcz. 27 punktów i 17 zbiórek Patryka Kędel.

Najlepszym punktującym trzeciego dnia był Bartłomiej Pelczar, który dla Startu uzyskał 36 punktów (11 na 22 z gry i 9 na 10 z rzutów wolnych).

Z każdej grupy awansowały do turniejów ćwierćfinałowych po dwie najlepsze drużyny.

KOMPLET WYNIKÓW

TABELE POSZCZEGÓLNYCH GRUP

 

Rywalizację od półfinałów rozpoczną:
- Exact Systems Śląsk Wrocław
- KS Rosa-Sport Radom
- GKK Arka SA Gdynia
- Biofarm Basket Junior Poznań

udostępnij