Cztery drużyny awansowały do półfinałów U20

AZS AWF Mickiewicz Katowice, WKK Wrocław, UKS Gim 92 Ursynów Warszawa i Trefl Sopot SA po dwóch dniach rywalizacji w turniejach ćwierćfinałowych zapewniły sobie awans do kolejnego etapu rozgrywek. Ciekawa jest sytuacja w grupie VI, w której każda z drużyn ma bilans 1-1.

news

Najszybciej rywalizacja o miejsca premiowane awansem zakończyła się w grupie IV, w której WKK i UKS Gim 92 Ursynów mają komplet wygranych i w niedzielę zagrają o pierwsze miejsce w turnieju. Wrocławianie bez większych kłopotów pokonali Cracovię 1906 Szkoła Gortata Kraków, a w ich składzie pojawił się Jakub Kobel (9 pkt, 5 zbiórek, 8 asyst i 5 przechwytów), który w piątek grał jeszcze z Jamaleksem Polonią 1912 Leszno w rozgrywkach pierwszej ligi. Stołeczni pewnie ograli Kinga BC Szczecin. 16 punktów i 13 zbiórek Patryka Jankowskiego.

27 fauli w meczu z KKS Pro-Basket Kutno popełnili koszykarze UKS Gimbasket Wrocław, ponad połowę z nich wymusił Szymon Pawlak (15), ale nie wystarczyło to do zwycięstwa jego zespołu. Grający na co dzień w pierwszej lidze zawodnik mecz zakończył z 21 punktami, 12 zbiórkami i 7 asystami, ale jego zespół przegrał 71:83.

Dominujący w polu trzech sekund Piotr Karpacz (24 pkt, 19 zbiórek, 5 asyst, 6 bloków i 4 przechwyty) poprowadził AZS AWF Mickiewicz do zwycięstwa nad KS AGH Korona Kraków i tym samym do turnieju półfinałowego.

Dwupunktowa różnica zdecydowała o zwycięstwie KS Stali Ostrów Wlkp. nad KKS Kobierzyce. 25 punktów i 7 zbiórek dla zwycięskiej drużyny uzyskał Patryk Marek.

35 punktów - najlepszego punktującego drugiego dnia - Patryka Kuźkowa nie wystarczyło MKS Pruszków do pokonania Zastalu Fatto Deweloper Zielona Góra. Bliski triple-double był Kacper Mąkowski (25 pkt, 13 zbiórek i 8 asyst).

Z każdej grupy awans do turniejów ćwierćfinałowych uzyskają po dwie najlepsze drużyny.

KOMPLET WYNIKÓW

 

Rywalizację od półfinałów rozpoczną:
- Exact Systems Śląsk Wrocław
- KS Rosa-Sport Radom
- GKK Arka SA Gdynia
- Biofarm Basket Junior Poznań

udostępnij