Wyrównane mecze w Bydgoszczy, emocje w Gnieźnie i Przemyślu

Sześć punktów - tyle łącznie wynosiła różnica punktowa w dwóch meczach pierwszego dnia turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski U20 w Bydgoszczy. Wyrównane końcówki w starciach Trefla Sopot z UKS Gimbasket Wrocław oraz ŁKS Szkoła Gortata Łódź z MKS Pruszków.

news Zdjęcia | Miejski Klub Koszykówki w Gnieźnie

Od porażki turniej w Bydgoszczy rozpoczęła Enea Novum/Astoria, która różnicą dwóch punktów uległa Startowi Lublin. Gospodarze w końcówce rzucali na wygraną, ale próba Dawida Rutkowskiego nie znalazła drogi do kosza. Mimo 9 strat ogromne probemy obrońcom gospodarzy sprawił rozgrywający Bartłomiej Pelczar - 32 punkty, 5 zbiórek i 5 asyst.

Wcześniej w tym samym turnieju czterema punktami Legia uległa UKS Trójeczce Olsztyn, dla której 19 punktów oraz 8 przechwytów miał Mateusz Kulis.

MKS Pruszków w ostatnich sekundach dwukrotnie rzucał na zwycięstwo w zacietym meczu z ŁKS Szkoła Gortata Łódź, ale po końcowej syrenie z wygranej 100:99 cieszyli się rywale. 34 punkty dla podopiecznych Piotra Trepki rzucił Bartłomiej Dróżdż. Tyle samo uzyskał inny gracz z centralnej Polski Szymon Pawlak (KKS Pro-Basket Kutno) w przegranym meczu z Hensfortem Przemyśl.

Trefl przez większość meczu przegrywał z UKS Gimbasket Wrocław (nawet 21:39),ale dzięk 13 punktom z rzędu wrócił do gry w trzeciej kwarcie i wygrał zawody. W nerwowej końcówce wrocławianie popełnili stratę i nie trafili z dystansu, dlatego nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. 

Bez historii okazał się mecz AGH Korony Kraków ze Spójnią (136:43), w ktorym 36 punktów rzucił Michał Chrabota (15 na 19 z gry).

Z każdej grupy awans do turniejów ćwierćfinałowych uzyskają po dwie najlepsze drużyny.

KOMPLET WYNIKÓW

 

Rywalizację od półfinałów rozpoczną:
- Exact Systems Śląsk Wrocław
- KS Rosa-Sport Radom
- GKK Arka SA Gdynia
- Biofarm Basket Junior Poznań

 

udostępnij