Nieudany powrót Jarosława Krysiewicza do Kłodzka

Zetkama Doral Nysa Kłodzko nie przestaje zaskakiwać na pierwszoligowych parkietach. Zespół, który w każdym swoim sezonie na tym szczeblu rozgrywek notuje lepszą drugą część sezonu niż pierwszą, sprawił w środę sporą niespodziankę. W rozegranym awansem meczu 21. kolejki drużyna Marcina Grygowicza pokonała na własnym parkiecie Polfarmex Kutno. Był to nieudany powrót Jarosława Krysiewicza do Kłodzka.

news Zdjęcia | probasket.net.pl

Jarosław Krysiewicz po zakończeniu kariery zawodniczej w roli pierwszego trenera na centralnym szczeblu rozgrywek debiutował w Rawii Rawicz, skąd po trzech latach na rok trafił do Kłodzka. W sezonie 2006/2017 w wówczas trzygrupowej drugiej lidze prowadzony przez niego zespół zajął siódme miejce (bilans 13-11), choć rozgrywki ASK Doral-Staropolanka rozpoczęła od czterech porażek z rzędu, a sam Krysiewicz dołączył do drużyny już po tych meczach. Do historii przeszło zwłaszcza spotkanie z późniejszym pierwszoligowcem MKKS Rybnik, które gospodarze przegrali 96:100 po dwóch dogrywkach.

Później Krysiewicz prowadził grającą w żeńskiej ekstraklasie Tęczę Leszno, a następnie od 2011 roku z przerwami zakotwiczył w Kutnie. Mecz 21. kolejki pierwszej ligi był więc jego pierwszym, oficjalnym meczem ligowym w Kłodzku od czasu odejścia z zespołu. Ten powrót okazał się nieudany, ponieważ jego podopieczni niespodziewanie nie sprostali Zetkamie Doralowi Nysa.

Mimo mniej doświadczonego składu częściej na prowadzeniu znajdowali się gospodarze, wymuszając znacznie więcej przewinień po kórych wykonywali rzuty wolne. Okazali się także skuteczniejsi z dystansu. Znów sporo problemów obrońcom sprawił Tomasz Stępień, który w sobotę rzucił w Bydgoszczy 37 punktów. Tym razem zawody zakończył z dorobkiem 20, trafiając 6 z 13 rzutów z gry oraz wszystkie wolne (5 na 5). Dodatkowo skrzydłowy miał 7 zbiórek.

Polfarmeksowi nie pomógł powrót na boisko Tomasza Wojdyły, który był najlepszym punktującym swojej drużyny (18 pkt, 5 zbiórek i 2 przechwyty). 17 punktów dla Zetkamy Doralu Nysa uzyskał Rafał Wojciechowki. Z powodu kontuzji w składzie gości nie znalazł się Mateusz Szwed. Dla zespołu z Kutna była to piąta porażka w sezonie.

 

  • Suzuki 1 Liga Mężczyzn
  • 24.01.2018 19:30

Zetkama Doral Nysa Kłodzko

83 : 75

Polfarmex Kutno

 

udostępnij