Jamalex Polonia 1912 wygrywa w Warszawie

Na zakończenie 16. kolejki spotkań Jamalex Polonia 1912 Leszno nie bez kłopotu pokonała coraz lepiej grający zespół KK Warszawa. Dzięki wygranej podopieczni Łukasza Grudniewskiego utrzymali drugie miejsce w tabeli.

news Zdjęcia | Jamalex Polonia Leszno

Zdecydowanym faworytem jedynego niedzielnego meczu 16. kolejki był zespół z Wielkopolski. Jamalex Polonia 1912 spotkanie wygrała, ale wywalczenie dwóch punktów nie przyszło wiceliderowi łatwo. Goście rozpoczęli mecz od prowadzenia 11:0, jednak ambitny zespół ze stolicy potrafił doprowadzić jeszcze w pierwszej kwarcie do wyniku 16:17. W drugiej kwarcie powtórzył się scenariusz z pierwszej części zawodów, ale znów KK odrobiło większość strat.

Po zmianie stron nadal przewagę mieli gracze Jamaleksu Polonii 1912, ale koszykarze KK tylko w krótkich fragmentach zawodów pozwalali rywalom na wypracowanie dwucyfrowej przewagi. Jeszcze na minutę przed końcem było 65:72.

Goście lepiej wymuszali przewinienia, po których wykonywali rzuty wolne, mieli też więcej okazji do ponawiania akcji po zbiórkach w ataku.16 pkt i 5 zbiórek miał Szymon Milczyński, spore zamieszanie pod koszem wywołał też Maciej Rostalski (13 pkt i 7 zbiórek). Najlepszym punktującym meczu był Michał Wojtyński - 24 punkty.

Wyniki 16. kolejki pierwszej ligi:

Enea Astoria Bydgoszcz - Sokół Łańcut WYNIK
Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Elektrobud-Investment ZB Pruszków WYNIK
Polfarmex Kutno - R8 Basket AZS Politechnika Kraków WYNIK
Pogoń Prudnik - Energa Kotwica Kołobrzeg WYNIK
Spójnia Stargard - GKS Tychy WYNIK
KSK Noteć Inowrocław - SKK Siedlce WYNIK
Siarka Tarnobrzeg - Biofarm Basket Poznań WYNIK
KK Warszawa - Jamalex Polonia 1912 Leszno WYNIK

udostępnij