MUKS Chrobry Basket postawił się AZS Politechnice Koronie

AZS Politechnika Korona Kraków poprzedni sezon w pierwszej lidze kobiet zakończyła na trzecim miejscu, w tym wygrywa mecz za meczem i ma duże szanse na zajęcie pierwszego miejsca w grupie B na koniec rundy zasadniczej. W ostatniej kolejce zespół z Grodu Kraka nie bez kłopotu uporał się z MUKS Chrobry Basket Głuchołazy.

news Zdjęcia | AZS Politechnika Korona Kraków

31,5 punktu - z taką przewagą wygrywają średnio swoje mecze koszykarki AZS Politechniki Korony. Zespół prowadzony przez Wojciecha Eljasz-Radzikowskiego w kilku meczach nie dał najmniejszych szans ligowym rywalom. MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra pokonał 104:43, Olimpię Wodzisław Śląski 101:52, a AZS AJP II Gorzów Wlkp. 98:62.

W 8. kolejce solidny opór liderowi stawiły koszykarki z Głuchołazów, w których składzie znajduje się kilka ogranych w ekstraklasie zawodniczek. Doświadczona Joanna Czarnecka zdobywała mistrzostwa Polski z Wisłą Can-Pack Kraków, ma za sobą także mecze w reprezentacji Polski. W najwyższej klasie rozgrywek w Polsce oglądaliśmy też: Martynę Stelmach, Karolinę Kaczmarek, Aleksandrę Dziwińską czy Małgorzatę Zuchorę.

Przyjezdne długo nie pozwalały się rozkręcić AZS Politechnice Koronie Kraków, w którym na pierwszy plan od początku sezonu wysuwa się Alicja Grabska. 18-letnia obwodowa nie tylko dobrze panuje nad tempem gry zespołu, w odpowiednich momentach potrafi też wziąć ciężar gry na swoje barki. Dobrze to było widać w trzeciej kwarcie. Młoda koszykarka głównie po wejściach pod kosz uzyskała w tym fragmencie 6 punktów, wymusiła też przewinienie, po którym wykonywała rzuty wolne.

Gdy schodziła z parkietu jej zespół prowadził 48:41, a w zdobywanie punktów włączyła się Kaciaryna Pratasewicz. Solidną robotę na rozegraniu wykonała także Kamila Ciężadło (8 pkt i 6 asyst w całym meczu). Rozpędzona AZS Politechnika Korona po trzech kwartach prowadziła 58:45, a gdy na początku kolejnej odsłony powiększyła swoją przewagę, ósme zwycięstwo stało się faktem.