Kolejka pod znakiem debiutów

Choć w ostatnich dniach żaden nowy zawodnik nie został zgłoszony do rozgrywek pierwszej ligi, 7. seria spotkań rozgrywana będzie pod znakiem debiutów. Na ławkach trenerskich dwóch drużyn zadebiutują nowi szkoleniowcy.

news Zdjęcia | PiotrBodzek.com

Pierwszy raz WKS Śląsk (bilans 2-4) poprowadzi Radosław Hyży. Były reprezentant Polski jeszcze tydzień temu pracował w Kłodzku, ale po porażce Zetkamy Doralu Nysa z KK Warszawa zmienił otoczenie. Hyży zastąpił Dominika Tomczyka i Jacka Krzykałę którzy pozostali przy szkoleniu młodzieży.

Zetkamę Doral Nysa (0-5) prowadził będzie z kolei Marcin Grygowicz. Pochodzący z Wrocławia trener współpracował z Lotosem Gdynia, Turowem Zgorzelec i Sportino Inowrocław, ostatnim miejscem jego pracy był SMK Lubin.

To nie jedyna zmiana trenera jaka miała miejsce w minionym tygodniu w pierwszej lidze. Opiekuna KSK Noteć Milosa Sporara, który za porozumieniem stron rozwiązał umowę z klubem, wkrótce ma zastąpić inny szkoleniowiec, w najbliższej kolejce trenerem inowrocławian będzie wieloletni asystent Jacek Stajszczak.

 

Terminarz 7. kolejki
Pogoń Prudnik - WKS Śląsk Wrocław (sobota, godzina 17:30)
Spójnia Stargard - Zetkama Doral Nysa Kłodzko (sobota, godzina 18:00) TRANSMISJA
GKS Tychy - Jamalex Polonia 1912 Leszno (sobota, godzina 18:00)
Siarka Tarnobrzeg - Enea Astoria Bydgoszcz (sobota, godzina 18:30)
KSK Noteć Inowrocław - Polfarmex Kutno (niedziela, godzina 17:00) TRANSMISJA
SKK Siedlce - Elektrobud-Investment ZB Pruszków (niedziela, godzina 18:00)
Biofarm Basket Poznań - R8 Basket AZS Politechnika Kraków (przełożony na 14.01.2018)

Awansem
Energa Kotwica Kołobrzeg - Sokół Łańcut 77:85

udostępnij