Derby Podparpacia i cztery transmisje w internecie

Pierwsza środkowa kolejka przed nami. Zwykle w tym dniu w pierwszej lidze ma miejsce rywalizacja klubów z pobliskich miejscowości, stąd konfrontacje Siarki z Sokołem, Biofarmu Basket z Jamaleksem Polonią 1912 czy Polfarmeksu z KK. Cztery mecze piątej serii spotkań będzie można zobaczyć w internecie. W tej kolejce pauzuje Zetkama Doral Nysa Kłodzko.

news

Mecz kolejki:
Ostatnia rywalizacja klubów z Tarnobrzega i Łańcuta miała miejsce podczas mistrzostw Podkarpacia w połowie września. Wówczas Sokół wygrał w miarę pewnie, a po myśli podopiecznych Dariusza Kaszowskiego zakończyło się rozgrywane także tydzień wcześniej spotkanie w Memoriale Kazimierza Wacławczyka i Witolda Kusia. Na ligową potyczkę Siarki z Sokołem czekamy jednak siedem lat i może być to ciekawe spotkanie.

W porównaniu do spotkań sparingowych składy obu klubów uległy wyraźnym zmianom. Sokół stracił kontuzjowanego Michała Sadło, który miał być ważnym ogniwem zespołu. Do Siarki przybyli zaś Jakub Zalewski, bez wątpienia lider zespołu na obwodzie oraz istotny w rotacji Artut Pabianek. Trener Arkadiusz Papka w ostatnich meczach nie mógł liczyć także na kontuzjowanych Filipa Czyżnielewskiego i Szymona Długosza, ale co pokazały spotkania z Elektrobud-Investment ZB oraz R8 Basket AZS Politechniką zespół potrafił sobie poradzić z ich brakiem.

Ozdobą meczu powinna być konfrontacja Jakuba Zalewskiego z braćmi Zywertami.

Warto obserwować:
SKK Siedlce nie wygrało jeszcze żadnego meczu ligowego, R8 Basket AZS Politechnika ma na swoim koncie już dwie porażki, dlatego w przypadku kolejnej straty punktów w obu miastach niewykluczone są zmiany. Krakowianie w środę grają na trudnym terenie w Prudniku, SKK czeka zaś mecz z nierównym GKS Tychy.

W 5. kolejsce zagrają:

Biofarm Basket Poznań - Jamalex Polonia 1912 Leszno (środa, godzina 17:00) TRANSMISJA
Polfarmex Kutno - KK Warszawa (środa, godzina 18:00)
Spójnia Stargard - Enea Astoria Bydgoszcz (środa, godzina 18:00) TRANSMISJA
KSK Noteć Inowrocław - WKS Śląsk Wrocław (środa, godzina 18:00) TRANSMISJA
Energa Kotwica Kołobrzeg - Elektrobud-Investment ZB Pruszków (środa, godzina 18:00) TRANSMISJA
SKK Siedlce - GKS Tychy (środa, godzina 18:00)
Pogoń Prudnik - R8 Basket AZS Politechnika Kraków (środa, godzina 18:30)
Siarka Tarnobrzeg - Sokół Łańcut (środa, godzina 19:00)

udostępnij