Najstarszy zespół ligi sprawdzi formę Spójni

Po dwóch kolejkach sześć drużyn pierwszej ligi ma komplet punktów, ale ligowa matematyka jest brutalna i po weekendowej serii spotkań ta cyfra zmniejszy się przynajmniej o jeden. Niepokonana Spójnia zmierzy się z Sokołem Łańcut. W trzeciej serii spotkań pauzuje Polfarmex Kutno.

news Zdjęcia | PTG Sokół Łańcut

Mecz kolejki
Sześć drużyn nie przegrało w tym sezonie jeszcze meczu, a wśród nich są Spójnią oraz Sokół. W sobotę w Stargardzie jeden z faworytów w walce o awans podejmie nieobliczalną drużynę z Podkarpacia. Prowadzony od początku przygody z pierwszą ligą przez Dariusza Kaszowskiego zespół rozgrywa swój 14. sezon w tych rozgrywkach i tylko dwukrotnie nie znalazł się w fazie play-off, nigdy nie rywalizując przy tym w fazie play-out! Faworytami meczu są jednak gospodarze, którzy dwa pierwsze mecze ligowe wygrali z dużym spokojem. W inauguracyjnej serii spotkań ludzie Krzysztofa Koziorowicza zwyciężyli Elektrobud-Investment ZB Pruszków, a tydzień później nadspodziewanie łatwo poradzili sobie z R8 Basket AZS Politechniką Kraków. Sokół komplet punktów wywalczył w Kłodzku oraz w Łańcucie w meczu z KK Warszawa.

To będzie szczególne spotkanie dla Alana Czujkowskiego, który z roku na rok oddala się od rodzinnej stolicy. Przed rokiem był koszykarzem Sokoła, ale latem przeniósł się do zachodniopomorskiego. W kadrze Spójni jest jeszcze inny były zawodnik łańcucian z poprzedniego sezonu Sebastian Szymański, nie zagra on jednak z powodu kontuzji kręgosłupa.

Warto obserwować

Kamil Chanas otwarcie przyznaje, że po wielu sezonach w PLK poznaje wiele hal i klubów. Rzucający Jamalex Polonii 1912 Leszno w pierwszej lidze zdobywa średnio 19 punktów i wymusza 5,5 przewinień, jak wypadnie w Prudniki, gdzie nigdy nie gra się łatwo?

W 3. kolejce zagrają:

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Enea Astoria Bydgoszcz (sobota, godzina 17:00)
Pogoń Prudnik - Jamalex Polonia 1912 Leszno (sobota, godzina 17:30)
Spójnia Stargard - Sokół Łańcut (sobota, godzina 18:00) TRANSMISJA
Siarka Tarnobrzeg - Elektrobud-Investment ZB Pruszków (sobota, godzina 18:30)
Energa Kotwica Kołobrzeg - GKS Tychy (sobota, godzina 19:00) TRANSMISJA
KK Warszawa - WKS Śląsk Wrocław (niedziela, godzina 15:00)
Biofarm Basket Poznań - SKK Siedlce (niedziela, godzina 15:00) TRANSMISJA
KSK Noteć Inowrocław - R8 Basket AZS Politechnika Kraków (niedziela, godzina 17:00) TRANSMISJA

Awansem z 7. kolejki:

Energa Kotwica Kołobrzeg - Sokół Łańcut (poniedziałek, godzina 19:00) TRANSMISJA

udostępnij