MKS MOS Procom Systems MP U16 kobiet 2017

Bez ani jednej porażki sezon 2016/2017 zakończyły koszykarki MKS MOS Procom Systems Wrocław, które w finale nie dały najmniejszym szans VBW GTK Gdynia, zwyciężając 94:50. Brąz dla La Basket Warszawa.

Wrocławianki rozgrywki strefowe zakończyły z kompletem wygranych, rzucając średnio ponad dwa razy więcej punktów niż rywalki. Pierwsze miejsce w rozgrywkach prowadzonych przez Wrocławski Okręgowy Związek Koszykówki gwarantowało też bezpośredni awans do turnieju półfinałowego. Także na centralnym szczeblu rozgrywek zawodniczki Romualda Krauze nie miały większych problemów.

Finał był wyrównany tylko w pierwszej kwarcie. Tę część meczu gdynianki nawet wygrały 19:18, ale od tego momentu zaczęła się uwidaczniać przewaga MKS MOS Procom Systems. Gdynianki nie miały sposobu na zatrzymanie Weroniki Hipp, która już po 13 minutach meczu miała na swoim koncie 16 punktów.

Skuteczne z dystansu (10 na 22 w całym meczu) oraz linii rzutów wolnych (12 na 15) koszykarki z Dolnego Śląska powiększały swoją przewagę z każdą kolejną minutą. Drugą kwartę wygrały 26:8, osiągając do przerwy 17-punktową przewagę.

Po zmianie stron gdynianki próbowały odrabiać straty, ale sił starczyło tylko na część trzeciej kwarty. Ostatni fragment zawodów MKS MOS Procom Systems wygrał 30:11, a całe spotkanie 94:50. 32 punkty w zwycięskiej drużynie rzuciła Kornelia Szeremeta, która dodatkowo miała 6 przechwytów i 5 asyst.

Z double-double spotkanie ukończyła rozgrywająca VBW GTK Zuzanna Kulińska (11 pkt i 10 zbiórek).

W starciu o brąz La Basket lepszy od PTK Dachmaxx. Duży wpływ na przebieg zawodów miała pierwsza kwarta, którą zespół ze stolicy wygrał 23:8. Vanessa Engela miała w tym spotkaniu 10 zbiórek, 10 asyst oraz 7 punktów.