Rosa-Sport Radom mistrzem Polski juniorów 2017

Koszykarze KS Rosa-Sport Radom nie dali najmniejszych szans drużynie Exact Systems Śląska Wrocław w finale mistrzostw Polski do lat 18 mężczyzn. Gospodarze finałowego turnieju wygrali 82:37, już do przerwy prowadząc różnicą 33 punktów. W meczu o trzecie miejsce Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków lepsza od Trefla Sopot. MVP turnieju finałowego został Norbert Ziółko z Rosa-Sport Radom.

KOMPLET WYNIKÓW i TERMINARZ

TABELE POSZCZEGÓLNYCH GRUP

CEREMONIA ZAKOŃCZENIA

Radomianie na centralnym szczeblu rozgrywek nie przegrali ani jednego meczu, a nie licząc rozgrywek pozakonkursowych w całym sezonie 2016/2017 tylko raz doznali goryczy porażki.

Finał od początku toczył się do jednego kosza. Od wyniku 2:2 wrocławianie stracili aż 16 punktów z rzędu, przez całe zawody mając problem z rozbiciem mądrej obrony rywali. Gdy w drugiej kwarcie podopieczni Dawida Mazura rzucili 18 punktów, nie tracąc przy tym ani jednego, stało się jasne, że Exact Systems Śląsk nie zdoła wydrzeć rywalom zwycięstwa.

W drugiej połowie radomianie zdołali powiększyć jeszcze swoją przewagę, nie przegrywając w całym spotkaniu żadnej kwarty. Oba zespoły miały podobną liczbę strat (18 Rosa-Sport, 17 Exact Systems Śląsk) oraz identyczną skuteczność z linii rzutów wolnych (po 57%), ale w polu trzech sekund wyraźną przewagę osiągnęli gospodarze, którzy spod kosza uzyskali blisko połowę swoich punktów.
Najlepszym punktującym finału był Norbert Ziółko (23 punkty i 7 zbiórek), który został wybrany MVP turnieju finałowego.