KK Warszawa w pierwszej lidze

Podopieczni Andrzeja Kierlewicza w decydującym meczu o trzecie miejsce w drugiej lidze pokonali na własnym parkiecie AZS UMCS Lublin 64:55 i tym samym awansowali do pierwszej ligi. Bohaterem spotkania był rozgrywający gospodarzy Paweł Hybiak (17 pkt, 4 zbiórek, 5 asyst).

Lublinianie dobrze zaczęli mecz, w pewnym momencie prowadząc już różnicą 11 punktów, ale im dłużej trwały zawody, tym lepiej prezentowali się gospodarze, w których szergach wyróżniał się Paweł Hybiak. Rozgrywający KK trafiał z dystansu, dobrze kontrolował też tempo gry. AZS UMCS po pierwszej kwarcie prowadził 20:12, ale drugą część meczu przegrał 15:29, tracąc trzy punkty po rzucie z ośmiu metrów Pawła Hybiaka równo z końcową syreną.

Po zmianie stron KK przez większą część zawodów miało dziesięciopunktową przewagę, lecz na minutę przed końcem rywale potrafili zbliżyć się na 53:58. Wówczas po penetracji swoje jedyne punkty w drugiej połowie rzucił Hybiak i było po meczu.

Stan rywalizacji - 2:1 dla KK.

Wcześniej awans do pierwszej ligi wywalczyły R8 Basket AZS Politechnika Kraków (zwycięzca rozgrywek) oraz WKS Śląsk Wrocław (2. miejsce)