Legia i GTK w finale pierwszej ligi

Na trzech meczach zakończyła się rywalizacja w obu półfinałowych parach. Najlepszy zespół rundy zasadniczej w walce o finał okazał się lepszy od Spójni Stargard, zaś GTK Gliwice wyeliminowało Max Elektro Sokoła Łańcut.

news Zdjęcia | Fot: Paweł Kołakowski, legiakosz.com

Po dwóch meczach w Warszawie i Łańcucie zespoły Spójni oraz Max Elektro Sokoła znalazły się w trudnej sytuacji, każda kolejna porażka oznaczała bowiem utratę szans na miejsce w finale. Tak też się stało. Spójnia na własnym parkiecie postawiła twarde warunki, ale w trzeciej kwarcie nie potrafiła znaleźć sposobu na Grzegorza Kukiełkę, Michała Aleksandrowicza i Tomasza Andrzejewskiego, którzy zdobyli 20 z 22 punktów drużyny. Na początku czwartej kwarty przewaga gości wynosiła 16 punktów i mimo ambitnej pogoni graczy Krzysztofa Koziorowicza nie została zniwelowana. Spójni nie pomogło 29 punktów i 10 zbiórek Marcina Dymały.

Mecze GTK z Max Elektro Sokołem w Łańcucie rozstrzygały się w samej końcówce, tym razem skuteczną przewagę zespół z Górnego Śląska potrafił wypracować wcześniej. Na zakończenie trzeciej odsłony GTK prowadziło 73:58 i tej przewagi już nie oddało. Czterech graczy gospodarzy zakończyło mecz z dorobkiem przynajmniej 13 punktów. Wśród przyjezdnych zabrakło kontuzjowanego podczas drugiego meczu w Łańcucie Jerzego Koszuty.

 

Wyniki trzecich meczów półfinałowych:

  • 1 Liga Mężczyzn
  • 06.05.2017 18:00

GTK Gliwice

83 : 78

Rawlplug Sokół Łańcut

Stan rywalizacji - 3:0 dla GTK Gliwice

  • 1 Liga Mężczyzn
  • 06.05.2017 18:30

Spójnia Stargard

82 : 88

Legia Warszawa

Stan rywalizacji - 3:0 dla Legii

 

Pierwsze dwa mecze finału odbędą się w dniach 13-14 maja w Warszawie.

Przegrani w półfinałach zagrają o trzecie miejsce.

DRABINKA PLAY-OFF

udostępnij