Wyniki zaległych spotkań 24. kolejki pierwszej ligi

Ze względu na turniej finałowy mistrzostw Polski do lat 20 mecze z udziałem ACK UTH Rosy oraz Biofarmu Basket Poznań zostały przeniesione na 8 marca. Ten dzień okazał się szczęśliwy dla obu zespołu. Radomianie w Bydgozczy pokonali Eneę Astorię, zaś drużyna z Wielkopolski pokonała Znicza Basket.

Biofarm Basket wykonał potężny krok w kierunku fazy play-off. Poznanianie po zwycięstwie nad Zniczem Basket mają już dwa punkty przewagi nad dziewiątą KSK Noteć Inowrocław, a do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały już tylko cztery kolejki.

W zaległym meczu 24. kolejki oprócz Filipa Struskiego (11 pkt i 14 zbiórek) na wyróżnienie za grę w końcówce zasłużył Mikołaj Kurpisz (10 pkt i 7 zbiórek w całym meczu).

Filip Zegzuła we wtorek rozegrał 20 minut w Szczecinie w meczu PLK, 24 godziny później był liderem ACK UTH Rosy w meczu w Bydgoszczy. 22-letni rzucający uzyskał 24 punkty, miał 6 zbiórek i 5 asyst, a jego zespół wygrał z Eneą Astorią 82:75. O sukcesie gości przesądziła czwarta kwarta. W tej części meczu Zegzuła uzyskał 10 punktów, w końcówce trafiając 4 z 4 wykonywanych rzutów wolnych.

• 08.03.2017 18:30