Zakończyły się turnieje półfinałowe OOM chłopców

Wielkopolskie wygrało turniej półfinałowy dla drużyn z północnej Polski w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zespół Jakuba Czwakiela i Katarzyny Tomczak w meczu o pierwsze miejsce pokonał Mazowsze. W turnieju finałowym z tej części Polski zagrają jeszcze Kujawsko-Pomorskie oraz Zachodniopomorskie.

 

news

WYNIKI PIERWSZEGO TURNIEJU PÓŁFINAŁOWEGO

 

ZDJĘCIA UCZESTNIKÓW

 

 

MVP turnieju


Aleksander Wiśniewski (Wielkopolskie)

Pierwsza piątka
Wit Szymański (Kujawsko – Pomorskie)
Wiktor Paczkowski (Zachodniopomorskie)
Filip Dominiak (Wielkopolskie)
Antoni Michalski (Mazowieckie)
Alan Wilkowski (Mazowieckie)

Klasyfikacja końcowa:
1. Wielkopolskie
2. Mazowieckie
3. Kujawsko – Pomorskie
4. Zachodniopomorskie
5. Pomorskie
6. Podlaskie
7. Lubuskie
8. Warmińsko - Mazurskie

 

Wyniki trzeciego dnia zmagań:

Mecz o 1. miejsce

Mecz godny finału, pełen walki i zwrotów akcji. Przez większą część meczy mecz na „styku”, jednak w końcówce to podopieczni Jakuba Czwakiela i Katarzyny Tomczak wypracowali przewagę, którą utrzymali już do ostatniego gwizdka. Po stronie Mazowszan prym wiódł Alan Wilkowski, autor 17 punktów, natomiast po stronie zwycięzców błysnął Aleksander Wiśniewski, który uzbierał 21 punktów, 6 zbiórek i 6 asyst – MVP całego turnieju. Najlepszym zawodnikiem meczu uznano Filipa Dominiaka, który zdobył 18 punktów i zebrał z tablic 6 piłek.

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Chłopców
  • 20.11.2016 14:00

Wielkopolskie

90 : 66

Mazowieckie

 

O awans:

Pierwszy mecz o awans dostarczył bardzo dużo emocji. Dopiero w drugiej połowie Kujawsko-Pomorskie wypracowało nieznaczną przewagę. Do ostatnich sekund nie było wiadomo, kto pojedzie na finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, gdyż podopieczni Bogdana Zamośnego nie dawali za wygraną, jednak ostatecznie to zawodnicy trenera Łabusia wyszli „z tarczą” z tego pojedynku. Do awansu poprowadził ich duet Wit Szymański (18 punktów i 12 zbiórek) i Michał Szabelski (16 punktów, uznany MVP spotkania). Po stronie Pomorza 14 punktów i 7 zbiórek uzbierał Bartosz Olechnowicz.

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Chłopców
  • 20.11.2016 10:00

Pomorskie

61 : 65

Kujawsko-Pomorskie

Bardzo blisko sprawienia sensacji było Podlasie, które bo bardzo zaciętym meczu ostatecznie przegrało z reprezentacją Zachodniopomorskiego. Maksymilian Perzyna dwoił się i troił, ale jego 9 punktów nie pomogło Podlasiu w odniesieniu historycznego sukcesu. Ostatecznie to Maksym Kołodziej (11 punktów i 8 zbiórek, MVP meczu) i jego koledzy wyszarpali zwycięstwo i to oni zakwalifikowali się do turnieju finałowego. Trzeba też wyróżnić Wiktora Paczkowskiego, który uzbierał 9 punktów i zebrał 12 piłek, a oprócz tego trafił do piątki ALL – Star. Po tym meczu wiemy już, że Zachodniopomorskie zajęło ostatecznie 4 miejsce, Kujawsko-Pomorskie 3, natomiast Pomerania i Podlaskie odpowiednio 5 i 6.

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Chłopców
  • 20.11.2016 12:00

Zachodniopomorskie

51 : 42

Podlaskie

 

Mecz o 7. miejsce

Pierwszy mecz ostatniego dnia, to spotkanie drużyn, które nie wygrały wcześniejszych meczów w turnieju półfinałowym OOM. Tym razem Lubuskie odniosło przekonujące zwycięstwo nad Warmińsko-Mazurskim i zajęło 7 miejsce. Dla zwycięzców najlepiej punktował Jakub Kunc, który uzbierał 18 oczek i został wybrany MVP spotkania. Po drugiej stronie 10 punktów rzucił Oliwer Duchnowski.

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Chłopców
  • 20.11.2016 08:00

Warmińsko-Mazurskie

52 : 81

Lubuskie

udostępnij