Wisła Can-Pack Kraków mistrzem Polski!

Wisła Can-Pack Kraków po raz trzeci z rzędu i 25. w całej historii sięgnęła po mistrzostwo Polski! W wielkim finale Tauron Basket Ligi Kobiet wygrała z Artego Bydgoszcz 3-0. W walce o brązowe medale lepsze okazały się koszykarki Ślęzy Wrocław, które w serii pokonały MKS Polkowice.

news Zdjęcia | Kuba Skowron

Cóż to były za finały! Po sezonie zasadniczym wyżej rozstawiony był zespół Artego, co zapowiadało jeszcze większe emocje niż w poprzednich latach. Wisła Can-Pack tymczasem wygrała pierwszy mecz w Bydgoszczy, ale przewaga była nieznaczna - zaledwie 72:68. Za to starcie można było wyróżnić reprezentantkę Hiszpanii - Cristinę Ouvinę, która na swoim koncie zanotowała 21 punktów.

Drugie spotkanie było podobne - ponownie niezwykle zacięte. Wynik był sprawą otwartą do samego końca, ale w najważniejszych momentach nie zawodziła Laura Nicholls - zdobyła łącznie 13 punktów i 11 zbiórek. To dało ekipie trenera Jose Hernandeza zwycięstwo 52:50.

Mecz nr 3 również nie odbiegał poziomem od wcześniejszych. Rywalizacja przeniosła się do Krakowa, a tam od drugiej kwarty tempo gry narzuciły gospodynie. Świetna w ich wykonaniu trzecia część spotkania okazała się kluczowa dla całej rywalizacji. Wisła Can-Pack mogła liczyć na Yvonne Turner, która zdobyła 19 punktów, 10 zbiórek i cztery asysty, prowadząc swój zespół do wygranej 53:48.

To oznaczało, że krakowianki wygrały serię finałową 3-0 i mogły cieszyć się z trzeciego z rzędu i aż 25. w całej historii klubu mistrzostwa Polski! Za Najbardziej Wartościową Zawodniczkę (MVP) finałów została uznana Yvonne Turner. Srebrne medale, tak jak przed rokiem, zostały odebrane przez zawodniczki Artego Bydgoszcz.

W rywalizacji o brąz walczyły ze sobą Ślęza Wrocław i MKS Polkowice. Te spotkania również były bardzo wyrównane, a zwycięzcę poznawaliśmy dopiero w ostatnich minutach. W obydwu meczach lepsza okazała się jednak Ślęza, która osiągnęła swój największy sukces od 14 lat. Sezon 2001/2002 wrocławianki również zakończyły na trzecim miejscu.