Chromik i R8 Basket AZS Politechnika w finale PPM

Żary goszczą uczestników turnieju finałowego Pucharu Polski Mężczyzn - PZKosz. W otwierającym turniej półfinale pierwszoligowy zespół R8 Basket AZS Politechniki Kraków nie dał najmniejszych szans trzecioligowej MKK Pyrze Poznań. Jednostronne okazało się także spotkanie Chromika Żary z Hensfortem Przemyśl.

Mecz R8 Basket AZS Politechniki z Pyrą to było starcie zespołu spoglądającego w kierunku PLK, w którego składzie znajduje się wielu zawodników z doświadczeniem w ekstraklasie, z drużyną zajmującą się głównie szkoleniem młodych graczy. Doświadczeni koszykarze z Grodu Kraka przygniatającą przewagę osiągnęli już w pierwszej kwarcie (33:4), a do przerwy prowadzili różnicą 47 punktów. Obraz gry nie uległ zmianie także w drugiej odsłonie.

Krakowianie często decydowali się na rzuty z dystansu, prezentując przy tym wyśmienitą skuteczność (19 na 38). 19 punktów w 18 minut rzucił Aleksander Załucki.

Po myśli gospodarzy potoczyło się drugie spotkanie półfinałowe. Wspierany przez licznie zgromadzoną na trybunach publiczność miejscowy Chromik wyśmienicie rozpoczął zawody od prowadzenia 11:0. Młoda drużyna z Przemyśla, w której składzie znajdowali się sami 17-latkowie, ambitnie próbowała odrabiać straty, ale w polu trzech sekund brakowało jej argumentów. Do przerwy było 50:18, a druga połowa nie przyniosła większych zmian.

20 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty miał doświadczony Łukasz Niesobski. Blisko double-double był obrońca Radosław Barcz (9 zbiórek, 8 asyst i 5 punktów).

Wyniki półfinałów

• Puchar Polski Mężczyzn - PZKosz
  • 29.12.2017 16:00

R8 Basket AZS Politechnika Kraków

111 : 41

MKK Pyra Poznań

Graczem meczu został wybrany: Seid Hajrić (4 pkt, 11 zbiórek)

• 29.12.2017 19:00

UKS Chromik Żary

85 : 45

Hensfort Przemyśl

Finał odbędzie się w sobotę o godzinie 16:30, 150 minut wcześniej rozpocznie się spotkanie o trzecie miejsce.