Niedzielne derby dla Górnik i AZS AWF Mickiewicz Romus

Wzmocniony zawodnikami z pierwszego zespołu Exact Systems Śląsk II Wrocław po bardzo zaciętym meczu przegrał na wyjeździe z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych. W innym niedzielnym spotkaniu czołowych drużyn rozgrywek AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice lepszy od Zagłębia Sosnowiec, a wyśmienite statystyki zanotował Mariusz Piotrkowski.

Gra kosz za kosz, emocje do samego końca i duże zainteresowanie kibiców na trybunach - tak wyglądały derby Dolnego Śląska, w których Górnik Trans.eu zmierzył się z Exact Systems Śląskiem II.

Gospodarze częściej znajdowali się na prowadzeniu, mieli też niewielką przewagę na początku czwartej kwarty, ale przestój w połowie tej części zawodów postawił ich w bardzo trudnej sytuacji. Od wyniku 55:49 gracze Marcina Radomskiego stracili dziewięć punktów z rzędu i musieli odrabiać straty.

Jeszcze na dwie minuty przed końcem było 60:64, ale od tego momentu do kosza trafiali głównie miejscowi. Ważną trójkę, swoją jedyną w meczu, trafił 19-letni Damian Durski, a później spokój na linii rzutów wolnych zachował doświadczony Rafał Glapiński. Prowadzenie miejscowych powiększył jeszcze jednym rzutem wolnym Tomasz Krzywdziński, ale to rywale nadal mieli akcję na zwycięstwo. Popełnili w niej jednak stratę, a na punkty nie potrafili zamienić także trzech poprzednich posiadań.

Glapiński (19 pkt i 10 asyst) oraz Krzywdziński (16 pkt i 11 zbiórek) zakończyli mecz z double-double.

Znacznie mniej wyrównane było tarcie AZS AWF Mickiewicz Romus z Zagłębiem. Gospodarze pierwszą kwartę wygrali aż 30:12 i spokojnie kontrolowali wynik do samego końca spotkania. 39 punktów i 14 zbiórek Mariusza Piotrkowskiego.