OOM 2018: Pełnia szczęścia Dolnośląskiego i Mazowieckiego

Zarówno u dziewcząt jak i u chłopców reprezentacje Dolnośląskiego i Mazowieckiego wygrały swoje mecze w pierwszym dniu turniejów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wszystkie spotkania można oglądać za pośrednictwem YouTube'a. Organizatorem OOM 2018 jest Województwo Podkarpackie.

OOM Dziewcząt

Zachodniopomorskie, które do finałów OOM przebiło się z turnieju o awans do dywizji A, lepsze od Wielkopolski w pierwszym dniu rywalizacji wśród dziewcząt. Drugi zespół turnieju o rozstawienie w dywizji A (bilans 4-1) przegrał 62:68 w końcówce zbliżając się na odległość jednego trafienia z gry. Wówczas trzy rzuty wolne trafiła jednak wyśmienicie dysponowana Julia Norko, która zawody zakończyła z dorobkiem 30 punktów (10 na 17 z gry i 7 na 11 za 1).

W drugim meczu grupy B Mazowieckie lepsze od Łódzkiego. 18 pkt i 10 zbiórek Klaudii Węcłaś.

Koszykarki Pomorskiego w trzech kwartach meczu z Małopolskim pozwoliły rywalkom rzucić zaledwie 21 punktów, same rzucając 72. 17 punktów i 17 zbiórek Emily Kalenik.

18 pkt i 9 zbiórek Oliwi Pełki nie wystarczyło Śląskiemu do zwycięstwa nad Dolnośląskim. Zespół Grzegorza Krzaka i Jarosława Pytkowskiego nie trafił żadnego rzutu za trzy, ale miał przewagę w polu trzech sekund (55-42 w zbiórkach).

Miejsce zawodów - Stalowa Wola, hala MOSiR, ul. Hutnicza 15.

TERMINARZ

WIĘCEJ O OOM DZIEWCZĄT

OOM Chłopców

W rozgrywanym w połowie listopada turnieju o rozstawienie w dywizji A najlepsi okazali się koszykarze Mazowieckiego, z pięciu spotkań przegrywając tylko 1. Prowadzony przez Wojciecha Rogowskiego i Jarosława Łukasiewicza zespół bez większych problemów pokonał Łódzkie, osiągając przygniatającą przewagę w pierwszej kwarcie spotkania (33:9). Swój wzrost pod koszem dobrze wykorzystał 13-letni Jakub Dłużewski (15 pkt i 12 zbiórek), a najlepszym punktującym spotkania został Eryk Gąsiński - 16 pkt i 8 zbiórek.

Dolnośląskie w turnieju o rozstawienie miało bilans 1-4, przegrywając wówczas z Kujawsko-Pomorskim różnicą 30 punktów. Tym razem zawody zakończyły się jednak po myśli drużyny Michała Rutkowskiego i Piotra Nizioła.

W grupie B swoje mecze wygrały Śląskie oraz Wielkopolskie. Podopieczni Jakuba Krakowczyka i Wojciecha Jagiełki pokonali Pomorskie 69:56, a efektowne double-double miał mierzący 196 cm Maksymilian Duda 10 pkt i 18 zbiórek, w tym 11 w ataku.

Skuteczną z bliższej odległości od kosza Wielkopolskę do zwycięstwa nad Zachodniopomorskim (70:53) poprowadził Jakub Bereszyński - 22 punkty.