Szasny na znalezienie się w fazie pucharowej nie wykorzystał AZS AJP II Gorzów Wlkp., który do zajęcia 8, miejsca w grupie B potrzebował wygranej z wiceliderem Pomarańczarnia MUKS Poznań. Drugi zespół Akademiczek przegrał jednak wyraźnie i nie zdołał wyprzedzić ŁKS SMS Łódź.
TYlko z jedną porażą rundę zasadniczą zakończyły koszykarki AZS Politechnika Korona Kraków, nie przegrywając żadnego z wyjazdowych spotkań.
PLAY-OFF
I runda –do dwóch zwycięstw (1-1-1)
Politechnika Gdańska (A1) - VBW GTK II Gdynia (A8)
Panattoni Europe Lider Pruszków (A2) - MPKK Sokołów SA Sokołów Podl. (A7)
Mon-Pol Płock (A3) - SMS PZKosz Łomianki (A6)
AZS Uniwersytet Gdański (A4) - AZS Uniwersytet Warszawski (A5)
AZS Politechnika Korona Kraków (B1) - ŁKS SMS Łódź (B8)
Pomarańczarnia MUKS Poznań (B2) - Tęcza Leszno (B7)
MUKS Chrobry Basket Głuchołazy (B3) - Grot TomiQ Pabianice (B6)
Lider Swarzędz (B4) - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki (B5)
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w II rundzie (ćwierćfinał), pokonani zajmują miejsca 9-16 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej.
II runda –ćwierćfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 1: A1/A8 - B4/B5
para 2: B1/B8 - A4/A5
para 3: A2/A7 - B3/B6
para 4: B2/B7 - A3/A6
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (półfinał), pokonani zajmują miejsca 5-8 w
kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej.
III runda –półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
zwycięzca pary 1 - zwycięzca pary 4
zwycięzca pary 2 - zwycięzca pary 3
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w IV rundzie - finał, pokonani uzyskują prawo gry w IV rundzie - o trzecie miejsce
IV runda – finał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
grają zwycięzcy półfinałów
Zwycięzca uzyskuje prawo gry w Ekstraklasie Kobiet (Basket Lidze Kobiet)
IV runda – o trzecie miejsce - mecz i rewanż
grają pokonani w półfinałach
PLAY-OUT
do dwóch zwycięstw (1-1-1)
KKS Olsztyn (A9) - KWK Construction Basket 25 II Bydgoszcz (A11)
Olimpia Wodzisław Śląski (B10) - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra (B11)
Pokonani tracą prawo gry w 1 Lidze Kobiet.