Panattoni Europe Lider wygrywa mecz na szczycie

Mon-Pol Płock nie jest już liderem w grupie A pierwszej ligi kobiet. W 9. serii spotkań drużyna z północnego Mazowsza przegrała z Panattoni Europe Liderem i straciła pierwsze miejsce na rzecz AZS Uniwersytet Gdański, któremu wygrana z VBW GTK II Gdynia nie przyszła łatwo.

Dla drużyny z Płocka była to pierwsza porażka w sezonie na własnym parkiecie. Miejscowe od początku nie mogły sobie poradzić ze skuteczną grą w ataku rywalek, po pierwszych akcjach spotkania przegrywając 4:13. Mon-Pol próbował odrabiać straty, ale sił starczyło tylko do przerwy. Po zmianie stron pruszkowianki z każdą kolejną minutą powiększały swoją przewagę, ostatecznie zwyciężając 89:70.

Przyjezdne zaprezentowały doskonałą skuteczność z dystansu, trafiając 10 z 17 rzutów z gry. Doskonale dysponowana była zwłaszcza Alicja Minczewska, która umieściła w koszu 7 z 10 prób, kończąc zawody z dorobkiem 29 punktów. Całe spotkanie na parkiecie spędziła Olivia Szumełda-Krzycka - 20 punktów.

Na pierwszym miejscu w grupie A znajdują się koszykarki AZS Uniwersytet Gdański. Akademiczki w sobotnie popołudnie pokonały VBW GTK II Gdynia, przewagę budując przez całe spotkanie. Zawodniczki Karoliny Wieczorek prowadzenie straciły już na samym początku meczu i choć do końca go nie odzyskały, kilka razy próbowały zbliżyć się na odległość jednego trafienia z gry. 22 punkty i 9 zbiórek miała Karolina Formella. Dobrze grę AZS Uniwersytet Gdański prowadziła Karina Szczurewska (14 pkt, 6 zbiórek i 7 asyst). 21 punktów dla gdynianek uzyskała Karolina Stawińska.

"Z uwagi na sobotnią awarię systemu statystycznego firmy Genius Sports, końcowe statystyki meczów są czasowo dostępne w postaci plików poniżej"