U22 kobiet: Emocje do ostatniej sekundy spotkań grupowych

Przed ostatnim dniem zmagań grupowych w turnieju finałowym mistrzostw Polski do lat 22 kobiet jedynie Basket 25 KWK River Tower Bydgoszcz był pewny miejsca w półfinale, o pozostałe trzy miejsca rozegrała się zacięta walka w piątek.

Obronną ręką z tej rywalizacji wyszły koszykarki Enei AZS AJP Gorzów Wlkp., które w bezpośredniej rywalizacji pokonały Widzew Łódź. 18 punktów Pauli Duchnowskiej.

Po wygranej MUKS Poznań nad MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz drużyna Enei AZS Poznań potrzebowała siedmiopunktowego zwycięstwa nad VBW GTK Gdynia. Mecz obfitował w dużą liczbę niecelnych rzutów, ale w drugiej połowie układał się po myśli poznanianek.

Na nieco mniej niż 2 minuty przed końcem czwartej kwarty Enea AZS po akcji Alicji Szloser prowadziła 43:36, jednak kilka chwil później spod kosza trafiła Amalia Rembiszewska.

Mimo wielu prób z obu stron do końca spotkania żadna z drużyn nie umieściła już piłki w koszu, dzięki czemu gdynianki cieszyły się z miejsca w półfinale.