U22 kobiet: Pierwszy dzień turnieju finałowego

W Gdyni rozpoczął się turniej finałowy U22 kobiet.

Grupa A

W pierwszym spotkaniu pierwszego dnia Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski U22K zmierzyły się drużyny EneI AZS PJP Gorzów Wielkopolski oraz KS Basket 25 Bydgoszcz. Od początku meczu przeważającą drużyną były zawodniczki Roberta Pieczyraka. To one narzuciły swój styl gry i ostatecznie wygrały bardzo wysoko 109:36.

Najwartościowszą zawodniczką została wybrana Magdalena Szajtauer.

• Mistrzostwa Polski Kobiet U22
  • 15.02.2017 10:30

Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski

109 : 36

KS Basket 25 Bydgoszcz

Mecz MUKS Widzewa Łódź z Politechniką Gdańską był bardzo wyrównany przez pierwsze 15 minut, a oba zespoły grały kosz za kosz. Pod koniec pierwszej połowy podopieczne Dariusza Raczyńskiego odskoczyły na bezpieczną przewagę i nie oddał jej do końca spotkania. O wygranej Widzewa zadecydowała bardzo dobra i konsekwentna gra w obronie, punkty zdobyte po stratach rywalek oraz spod kosza.

Najlepszą zawodniczką meczu została Sylwia Bujniak.

• 15.02.2017 15:30

Cosinus Widzew Łódź

82 : 64

Politechnika Gdańska

Grupa B

W meczu pomiędzy zespołami UKS Basket Aleksandrów Łódzki oraz Enea AZS Poznań po raz kolejny lepsza okazała się drużyna Krzysztofa Dobrowolskiego. Zespoły spotkały się już raz w drodze do tegorocznych finałów. W ćwierćfinałach, które były rozgrywane w Poznaniu również lepsze były akademiczki. Niespełna miesiąc temu spotkanie pomiędzy obiema drużynami zakończyło się wynikiem 64:52 dla eipy z Wielkopolski.

Pierwsze dwie kwarty były pod dyktando poznanianek, który zakończyły się ich zwycięstwem 46:23. W drugiej połowie to zawodniczki z Aleksandrowa doszły do głosu i ambitnie goniły akademiczki. W ostatecznym rozrachunku zabrakło czasu na odrobienie strat z pierwszej połowy. Mecz zakończył się zwycięstwem Enei AZS 73:64.

Najwartościowszą zawodniczką została Alicja Szloser

• 15.02.2017 12:45

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki

64 : 73

Enea AZS Poznań

W ostatnim meczu pierwszego dnia zmierzyły się drużyna gospodarzy oraz UKS Huragan Wołomin. Podobnie jak w spotkaniu Łodzi z Gdańskiem mecz był bardzo wyrównany. Po kilku wyprowadzonych szybkich atakach miejscowe wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddały do końca. '

Najwartościowaszą zawodniczką została Amalia Rembiszewska

• 15.02.2017 18:15

UKS Huragan Wołomin

54 : 63

VBW GTK Gdynia

Wszystkie mecze odbywają się w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu, ul. Olimpijska 5/9.

Przypominamy, że wszystkie spotkania turnieju finałowego można oglądać za darmo na żywo w internecie na stronie imprezylive.pl. Wszystkie relacje są w jakości obrazu HD (1280 x 720 px) z odsłuchem z hali stereo Hi-Fi i komentarzem.

Podczas relacji w lewym górnym narożniku ekranu wyemitowana jest tablica meczowa z pełnymi nazwami zespołów, aktualnym wynikiem, czasem meczu, nr kwarty i czasem 24 sekund.