Nikt nie awansował jeszcze do półfinału, dwie dogrywki w Kłodzku

Biofarm Basket wykorzystał atut własnego parkietu i w trzecim meczu ćwierćfinału pierwszej ligi pokonał najlepszy zespół rundy zasadniczej Spójnię Stargard. Także w innych parach sobotnie spotkania nie wyłoniły półfinalistów. Nadzieje na awans do czołowej czwórki przedłużyli koszykarze Polfarmeksu Kutno, pokonując Sokół Łańcut. Wygrana aż 30:10 trzecia kwarta przesądziła o zwycięstwie Jamalex Polonii 1912 w Pruszkowie. GKS pokonał w Tychach R8 Basket AZS Politechnikę.

news Zdjęcia | Beata Brociek Fotografia - Reportaż

Autor 29 punktów i 11 zbiórek Filip Struski poprowadził Biofarm Basket do wygranej nad Spójnią. Goście wygrali walkę pod tablicami, ale zaprezentowali gorszą skuteczność rzutową oraz popełnili aż o 11 strat. Najwięcej punktów dla Spójni (27) uzyskał Marcin Dymała, który miał też 6 strat.

Sokół dwukronie w rundzie zasadniczej a następnie w fazie play-off pokonał Polfarmex, ale po końcowej syrenie trzeciego ćwierćfinału z wygranej cieszyli się zawodnicy Jarosława Krysiewicza. Miejscowi trafili tylko 3 z 16 rzutów z dystansu, lecz wyraźnie wygrana zbiórka pozwoliła im uzyskać przewagę. Blisko drugiego double-double w sezonie był Michał Marek (14 pkt i 9 zbiórek).Najsłabsze spotkanie w tej rywalizacji Macieja Klimy (6 pkt, 7 zbiórek, 4 straty i 5 przewinień).

Ósmy raz w sezonie GKS rzucił ponad 100 punktów i pokonał R8 Basket AZS Politechnikę. O losach spotkania przesądziła czwarta kwarta, którą gospodarze wygrali 32:21. Sześciu koszykarz gospodarzy rzuciło przynajmniej 22 punkty. Najwięcej wśród pokonanych uzyskał Jakub Dłuski - 24.

Elektrobud-Investment ZB w fazie play-off nie wygrał jeszcze trzeciej kwarty meczu. W Lesznie pruszkowianie ten fragment spotkania przegrali różnicą 13 i 12 punktów, zaś w Pruszkowie aż 20. Po 20 minutach gry miejscowi prowadzili 41:30, lecz po zmianie stron korzystny dla siebie wynik wypracowali gracze Łukasza Grudniewskiego. 15 pkt i 12 wymuszonych fauli Jakuba Kobela.

W play-out jedno zwycięstwo dzieli Energę Kotwicę od pozostania w pierwszej lidze. Również jednego spotkania do utrzymania brakuje SKK. Dużym problemów z wygraną nie mieli zwłaszcza siedlczanie, już pierwszą kwartę wygrywając 37:17. Double-double Marcina Nędzi (15 pkt i 10 zbiórek). Siarka zagrała bez Szymona Długosza i Piotra Niedźwiedzkiego.

Niesamowity przebieg miał mecz w Kłodzku, gdzie o zwycięstwie Pogoni przesądziła dopiero druga dogrywka. Zetkama Doral Nysa w na koniec czwartej kwarty oraz w obu dogrywkach rzucała na zwycięstwo, ale w żadnym z przypadków piłka nie znalazła drogi do kosza. Goście kończyli spotkanie bez trenera Tomasza Michalaka, który krótko przed syreną kończącą podstawowy czasy gry otrzymał dwa przewinienia techniczne.