Przełamanie Noteci, zryw GKS

Serię ośmiu porażek z rzędu, w tym siedmiu w rundzie rewanżowej, przerwali koszykarze KSK Noteci Inowrocław, pokonując na własnym parkiecie Zetkamę Doral Nysa Kłodzko. Punkty Poznaniu zgubił Sokół Łańcut. Do miejsca gwarantującego udział w play-off przybliżyły się Enea Astoria Bydgoszcz oraz WKS Śląsk Wrocław, które wygrały swoje wyjazdowe mecze. 19-punktową stratę po przerwie odrobił GKS, pokonując w Tychach Elektrobud-Investment ZB Pruszków.

news Zdjęcia | Biofarm Basket Poznań

Koszykarze Biofarmu Basket nie lubią nudnych spotkań w lutym. Poznanianie na początku miesiąca po rzucie w ostatniej sekundzie pokonali Elektrobud-Investment ZB, a następnie w podobnych okolicznościach przegrali w Krakowie. W starciu z Sokołem podopieczni Przemysława Szurka przegrywali przez znaczną cześć meczu, jeszcze na początku czwartej kwarty tracąc siedem punktów do rywali. Od wyniku 66:72 gospodarze rzucili aż 18 punktów z rzędu. 13 punktów dla Biofarmu Basket w decydującej części meczu rzucił Piotr Wieloch, który dodatkowo w całym spotkaniu miał 9 asyst. Z trzecim double-double w sezonie spotkanie zakończył Mikołaj Kurpisz (12 pkt i 11 zbiórek). 27 punktów dla pokonanych uzyskał Marek Zywert.

Przedostatnia KSK Noteć oddaliła się od KK. Inowrocławianie wygrali pierwszy mecz w 2018 rokupo niezłej końcówce pokonując Zetkamę Doral Nysa. Przyjezdni ostatnią kwartę przegrali 11:22. 15 punktów i 7 asyst miał Grzegorz Małecki, ale w czwartej kwarcie chętnie do kosza rzucali także inni zawodnicy. 18 punktów dla klubu z Kłodzka uzyskał Tomasz Stępień, który nie trafił jednak ośmiu ostatnich rzutów z gry, w tym sześciu w czwartej kwarcie. Z identycznym dorobkiem punktowym zawody zakończył Dominik Rutkowski.

GKS Tychy, który w rundzie rewanżowej prezentuje się nieźle, przegrywał z Elektrobud-Investment ZB 36:58, ale po zmianie stron rozdawał karty na parkiecie. Przyjezdni jeszcze w połowie trzeciej odsłony prowadzili 72:53, ale kolejny fragment przegrali 0:13. W decydującej kwarcie gospodarze umiejętnie wymuszali faule, dzięki czemu na linii rzutów wolnych stawali 23 razy, wykorzystując każdą z prób. W całym spotkaniu tyszanie pomylili się tylko dwa razy (39 na 41). 30 punktów dla gospodarzy uzyskał Norbert Kulon, o dziesięć mniej miał Dawid Słupiński. Z powodu pięciu przewinień meczu nie dokończyli czterej gracze pierwszej piątki pruszkowian. GKS w 2018 roku ma bilans 6-1.