Niełatwa sobota czołówki

Trzy najlepsze zespoły pierwszej ligi wygrały swoje mecze w 19. kolejce spotkań, ale nie były to mecze jednostronne. Spójnia na własnym parkiecie pokonała R8 Basket AZS Politechnikę, Polfarmex okazał się lepszy od Enei Astorii, zaś Jamalex Polonia 1912 zwyciężyła w Tarnobrzegu Siarkę, ale wyraźną przewagę wypracowała dopiero w czwartej kwarcie. Na uwagę zasługuje kolejne zwycięstwo Zetkamy Doralu Nysa w Kłodzku oraz przekonywująca wygrana Elektrobud-Investment ZB w Inowrocławiu.

news Zdjęcia | Spójnia Stargard

Niezły mecz obejrzał niemal komplet publiczności w Stargardzie. Miejscowa Spójnia pokonała R8 Basket AZS Politechnikę, ale tylko na przełomie pierwszej i drugiej kwarty gracze Krzysztofa Koziorowicza osiągnęli dwucyfrową przewagę. Przyjezdni szybko doprowadzili do wyrównania, dlatego po zmianie stron spotkanie toczyło się głównie kosz za kosz. Dłużej na prowadzeniu znajdowali się miejscowi, którzy z wygranej cieszyli się także po końcowej syrenie.

Również pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się zwycięstwem Spójni, ale w porównaniu do starcia w Krakowie było o wiele bardziej zacięte. Najlepszym strzelcem R8 Basket AZS Politechniki był Michael Hicks 26 pkt, a dobre spotkanie bliżej kosza rozegrał 12 pkt i 15 zbiórek. 15 pkt i 9 asyst miał w Spójni Dawid Bręk, który ograniczył się tylko do rzutów z dystansu (5 na 13 za 3).

Koszykarze R8 Basket AZS Politechniki nie będą mieli dużo czasu na wypoczynek, gdyż kolejne spotkanie rozegrają 14 stycznia w Poznaniu.

Rezerwowy Damian Antczak okazał się kluczowym graczem Polfarmeksu w meczu z Eneą Astorią. 22-letni koszykarz w czwartej kwarcie rzucił 6 punktów, miał 2 zbiórki i starał się wnieść sporo energi po obu stronach boiska. Gospodarze trafili tylko 2 z 16 rzutów z dystansu, nieźle trafiali jednak z bliższej odległości od kosza (24 na 47 za dwa).

Energa Kotwica Kołobrzeg - SKK Siedlce (14.01.2018 17:00) TRANSMISJA
KK Warszawa - Sokół Łańcut (14.01.2018 17:30)

Zaległy z 7. kolejki

Biofarm Basket Poznań - R8 Basket AZS Politechnika Kraków (14.01.2018 17:00) TRANSMISJA