Zacięte mecze w Poznaniu oraz Łańcucie, problemy Spójni w Siedlcach

KSK Noteć Inowrocław przełamała serię czterech porażek z rzędu. Zespół Marcina Grockiego pokonał na wyjeździe różnicą czterech punktów Basket Biofarm Poznań. Wyrównane spotkanie również w Łańcucie, gdzie Sokół okazał się lepszy od WKS Śląsk. 14. kolejny mecz wygrała Spójnia, ale graczom Krzysztofa Koziorowicza nie przyszło to łatwo. W jedynym niedzielnym spotkaniu Polfarmex Kutno gładko ograł Elektrobud-Investment ZB Pruszków.

news Zdjęcia | Biofarm Basket Poznań

Porażka z SKK Siedlce najwyraźniej pobudziła koszykarzy Polfarmeksu. Zespół Jarosława Krysiewicza od tego momentu wygrał trzy spotkania z rzędu i to z niełatwymi rywalami. W Tychach pokonał GKS, później wicelidera Jamalex Polonię 1912, a następnie nie dał szans Elektrobudowi-Investment ZB Pruszków.

Początek spotkania należał do pruszkowian, którzy momentami prowadzili nawet 19:7. Polfarmex rzucił jednak 15 punktów z rzędu i osiągnął przewagę, którą powiększał z każdą kolejną kwartą. W ostatniej części meczu rozluźnieni gracze Jarosława Krysiewicza z dużą łatwością umieszczali piłkę do kosza po kolejnych akcjach.

18 punktów (w tym 5 na 6 za 3) uzyskał Arkadiusz Kobus, który podobnie jak najlepszy podający spotkania Przemysław Tradecki (7 pkt i 7 asyst) mecz rozpoczął na ławce rezerwowych.

Spośród wszystkich klubów pierwszej ligi SKK najdłużej czekało na wygraną. Gracza Michała Spychały pierwszy komplet punktów wywalczyli dopiero w dziesiątym spotkaniu w sezonie, ale od tego momentu wygrali cztery mecze z rzędu. Spójnia do Siedlec przyjechała jako lider rozgrywek, który nie przegrał żadnej z 13 konfrontacji, jednak o wyniku zawodów przesądziła dopiero dogrywka.

SKK na początku trzeciej kwarty prowadziło nawet 58:36 a pod koniec tej części meczu 73:54. Koszykarze Spójni mimo tak dużej straty do końca wierzyli jednak w wygraną, dzięki czemu po trójce Marcina Dymały doprowadziło do remisu. Rafał Król wyprowadził jeszcze swój zespół na prowadzenie, lecz w przedostatniej akcji meczu rzut na wagę dogrywki oddał Dawid Bręk.

Dla SKK było to trzecie spotkanie z dogrywkę i jak się później okazało trzecie przegrane. Spójnia szybko wypracowała pięciopunktową przewagę, której nie oddało do końca. 21 punktów dla zespołu ze wschodniego Mazowsza uzyskał Rafał Sobiło. Drugie z rzędu double-double mieli Dawid Bręk (18 pkt i 10 asyst) oraz Hubert Pabian (12 pkt i 11 zbiórek).