Kolejny piorunujący finisz R8 Basket AZS Politechniki

Udany koniec listopada w wykonaniu koszykarzy R8 Basket AZS Politechniki Kraków. Podopieczni Rafała Knapa znów przegrywali wyraźnie w wyjazdowym starciu, ale dzięki rewelacyjnej postawie w czwartej kwarcie zdołali wywalczyć dwa punkty.

Krakowianie w weekend pauzowali. Mecz ze Śląskiem początkowo planowany był na 6 grudnia, ale oba kluby wyraziły wolę rozegrania spotkania tydzień wcześniej.

R8 Basket AZS Politechnika w połowie listopada wygrała na wyjeździe z Elektrobud-Investment ZB Pruszków, choć jeszcze w trzeciej kwarcie przegrywała różnicą 16 punktów.

Śląsk mecz z drużyną z Grodu Kraka rozpoczął od wyniku 23:10, ale im dłużej trwały zawody, tym lepiej prezentowali się goście. Przed rozpoczęciem ostatniej części spotkania gospodarze prowadzili dwoma punktami. Jeszcze w połowie czwartej kwarty był remis 68:68, ale goście potrafili wówczas rzucić 13 punktów z rzędu. Śląsk tej straty już nie odrobił. W Pruszkowie Hicks rzucił 11 pkt i miał 3 asysty w czwartej kwarcie, we Wrocławiu w 10 minut uzyskał 16 punktów.

Amerykanin z polskim paszportem zawody zakończył z dorobkiem 27 punktów, pięć mniej zgromadził Marcin Nowakowski, który dodatkowo miał 6 asyst i 5 zbiórek. Najlepszym punktującym Śląska był Jakub Musiał - 19 punktów.