ŁKS Coolpack Łódź w Pekao S.A. 1 Lidze Mężczyzn!

Nie przegrali w Łodzi żadnego meczu w sezonie, dopięli swego w decydującym spotkaniu o awans. Koszykarze ŁKS Coolpack w trzecim starciu półfinałowym z OPTeam Resovią osiągnęli wyraźną przewagę i zwyciężyli 99:56. Tym samym podopieczni Jarosława Krysiewicza wywalczyli awans do finału rozgrywek i uzyskali prawo gry w Pekao S.A. 1 Lidze Mężczyzn. Rywalem łodzian w walce o złoto będzie KSK Noteć Inowrocław.

news Zdjęcia | Wojtek Pakulski, Oficjalny profil Stowarzyszenia ŁKS Koszykówka Męska

Możliwość gry we własnej sali w decydującym meczu okazała się kluczowa dla ŁKS Coolpack podczas rywalizacji z OPTeam Resovią. Niepokonani w roli gospodarza łodzianie w trzecim spotkaniu półfinału atut własnej sali wykorzystali wyśmienicie. Mecz był wyrównany tylko do połowy pierwszej kwarty, gdy po wsadzie Wojciecha Wątroby (jego jedyne punkty w meczu) przyjezdni objęli prowadzenie 14:12.

Kolejne minuty ŁKS Coolpack wygrał 9:0, a dobrą zmianę dał w tym fragmencie zawodów Iwo Maćkowiak. W kolejnych minutach przewagę łodzian powiększył Nataniel Kolasiński. Bieszczadzkie Wilki zerwały się do odrabiania strat jeszcze w drugiej kwarcie, doprowadzając trzykrotnie do remisu. Ostatni raz przy stanie 34:34.

Kończące drugą kwartę minuty miejscowi wygrali jednak 21:3, osiagjąc wyraźną przewagę w polu trzech sekund. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, a ŁKS Coolpack nie tylko utrzymywał przewagę, ale powiększał ją w kolejnych minutach.Po zmianie stron OPTeam Resovia zdołała rzucić tylko 19 punktów, tracąc w tym czasie 44.

Z uwagi na wysoką przewagę trener Jarosław Krysiewicz w końcowych fragmentach spotkania, sięgnął po wszystkich graczy, a każdy z nich zakończył spotkanie z dorobkiem punktowym. Liderem łodzian był Norbert Kulon, autor 23 punktów, 2 zbiórek, 4 asyst i 3 przechwytów.

Dla ŁKS Coolpack było to 20. zwycięstwo na własnym parkiecie w sezonie. Po raz ostatni łodzianie w Pekao S.A. 1 Lidze Mężczyzn występowali w 2011 roku.

IV runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1), 04.05.2024, 11.05.2024, 15.05.2024

99 : 76

Stan rywalizacji - 2:0 dla KSK Ciech Noteć Inowrocław, która uzyskała awans do finału i prawo gry w Pekao S.A. 1 Lidze Mężczyzn

99 : 56

Stan rywalizacji - 2:1 dla ŁKS Coolpack, który wywalczył awans do finału i uzyskał prawo gry w Pekao S.A. 1 Lidze Mężczyzn

Zwycięzcy uzyskują prawo gry w V rundzie (finał) i prawo gry w Bank Pekao S.A. 1 Lidze Mężczyzn, pokonani uzyskują prawo gry w V rundzie (o trzecie miejsce).

V runda – finał - mecz i rewanż, 18.05.2024 i 25.05.2024
KSK Ciech Noteć Inowrocław - ŁKS Coolpack Łódź

V runda – o trzecie miejsce - do dwóch zwycięstw (1-1-1), 18.05.2024, 22.05.2024 i ew. 26.05.2024