Blisko krakowskiego finału w 1LK

Oba pierwsze półfinałowe mecze w 1 Lidze Kobiet zakończyły się zwycięstwami klubów z Grodu Kraka. W niedzielę na wyjeździe triumfowała Wisła Orlen Południe, dwa dni później atut własnego boiska wykorzystała AZS Politechnika Korona Kraków. W 1/2 finału gra się do dwóch wygranych.

news Zdjęcia | Fot. Anna Gabara, Profil drużyny koszykówki kobiet AZS Politechnika Korona Kraków

Pięciopunktowa różnica, która przy większej skuteczności przyjezdnych w końcówce mogłaby być jeszcze mniejsza, nie w pełni oddaje przebieg meczu w Krakowie. Akademiczki niemal od początku miały przewagę i od stanu 2:4, doprowadziły do wyniku 16:6.

Duża w tym zasługa Pauliny Majda, która umiejętnie prowadziła grę zespołu Artura Włodarczyka. 24-letnia rozgrywająca przed przyjazdem do Krakowa zbierała doświadczenie w Zagłębiu Sosnowiec i RMKS Rybnik, po raz pierwszy w karierze opuszczając Zagłębie Dąbrowskie bądź Górny Śląsk.

W starciu z młodą drużyną z Gdyni nie tylko miała 13 asyst, ale sama także umieszczała piłkę w koszu - 15 punktów oraz 7 zbiórek i 1 przechwyt. W pierwszych minutach spotkania dołączyła do niej Weronika Woźniak, później aktywna była jeszcze Marta Wdowiuk.

Pierwszą kwartę AZS wygrał 24:16, powiększając przewagę w kolejnych minutach. Największą na początku czwartej kwarty, gdy różnica punktowa wynosiła już osiemnaście punktów. Gdynianki walczyły jednak do końca, trafiając większą liczbę trójek i osiągając przewagę pod tablicami. Finalnie z wygranej cieszyły się jednak koszykarki AZS Politechnika Korona Kraków.

Oprócz Pauliny Majda z double-double zawody zakończyła Marta Wdowiuk (17 pkt i 12 zbiórek).

Wyniki i terminarz fazy play-off 1 Ligi Kobiet

III runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1), 27/28.04.2024, 07-05.2024 i ew. 09.05.2024

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podl. (1) - Wisła Orlen Południe Kraków (2) 62:71 (13:24, 18:19, 13:15, 18:13)
AZS Politechnika Korona Kraków (1) - VBW GTK Gdynia (2) 84:79 (24:16, 25:19, 18:24, 17:20)

IV runda – o trzecie miejsce - mecz i rewanż (1-1), 11/12.05.2024 i 15.05.2024

grają pokonani w półfinałach

IV runda – finał - do dwóch zwycięstw (1-1-1), 11/12.05.2024, 15.05.2024 i ew. 18.05.2024