Remis także w drugim półfinale drugiej ligi

W obu parach półfinałowych do wyłonienia zwycięzcy rywalizacji potrzebne będą trzecie mecze. MCKiS Jaworzno w niedzielnym meczu, który odbył się w Dąbrowie Górniczej, pokonał AZS AGH Kraków. Dzień wcześniej atut własnego boiska wykorzystał Syntex Księżak Łowicz. Decydujące mecze odbędą się w środę.

news Zdjęcia | MCKiS Jaworzno - koszykówka

Rewelacyjny początek meczu zapewnił MCKiS wygraną w drugim meczu półfinału drugiej ligi. Gospodarze po pierwszej kwarcie prowadzili 23:8 a do przerwy 44:20, dzięki czemu po zmianie stron bez większych problemów kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Na niewiele zdał się powrót na boisko Miguela Zamory, który w 25 minut rzucił 6 punktów i miał 3 zbiórki oraz 2 asysty.

MCKiS wymusił znacznie więcej przewinień niż rywale, po których wykonywał rzuty wolne. Popełnił też mniej strat. Najwięcej punktów dla gospodarzy uzyskał Emil Podkowiński - 15.