Enea AZS AJP i UKS Trójka w finale U18 kobiet

Gospodarze turnieju finałowego Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski oraz UKS Trójka Żyrardów zagrają o złoto w kategorii do lat 18 kobiet. Zespół Roberta Pieczyraka pewnie pokonał PTK CIS Multis Multum Pabianice zaś UKS Trójka po zaciętej końcówce zwyciężyła VBW GTK Gdynia.

Półfinałowa rywalizacja klubów z Gorzowa Wielkopolskiego i Pabianic niemal przez cały czas toczyła się pod dyktando miejscowych. Znacznie bardziej wyrównane było starcie UKS Trójki i VBW GTK. Przez trzy kwarty żadna z drużyn nie potrafiła wypracować większej przewagi, ale gdy na nieco ponad 6 minut przed końcem gdynianki objęły prowadzenie 59:51 wydawało się, że zdołają je utrzymać.

UKS Trójka miała jednak w swoich szeregach skuteczną w końcówce Erykę Rygielską - większość punktów w ostatnich sześciu minutach oraz aktywną przez całe spotkanie Emilię Kośla. Ważne cztery punkty z rzędu rzuciła także Anna Wińkowska i żyrardowianki mogły cieszyć się z wygranej.