Pierwszy krok Spójni oraz Sokoła

Najlepszy zespół rundy zasadniczej Spójnia Stargard od wygranej rozpoczął rywalizację w półfinale pierwszej ligi koszykarzy. Atut własnego parkietu straciła Jamalex Polonia 1912 przegrywając w Lesznie z Sokołem.

We wszystkich ćwierćfinałowych parach rywalizacja zakończyła się po czwartym meczach, uczestnicy półfinałów mieli więc podobny czas na przygotowanie się do batalii o finał pierwszej ligi.

Pomimo przegranej pierwszej kwarty (15:22) pewne zwycięstwo nad GKS Tychy odniosła Spójnia. Zespół Krzysztofa Koziorowicza zdominował strefę podkoszową, zbierając aż o 18 piłek więcej niż rywale, miał też lepszą skuteczność rzutową.

Gospodarze każdą z kolejnych trzech kwart wygrali przynajmniej różnicą ośmiu punktów a całe spotkanie 85:61. Mocne double-double zanotował Hubert Pabian (24 pkt i 17 zbiórek). GKS trafił tylko 22 z 62 rzutów z gry.

Sokół przegrał w rundzie zasadniczej w Lesznie różnicą 30 punktów, ale w fazie play-off rywalizację z Jamalex Polonią 1912 rozpoczął od wygranej na parkiecie rywala. Gospodarze w ćwierćfinałowej rywalizacji z Elektrobud-Investment ZB wygrywali mecze głównie dzięki dobrej postawie w trzecich kwartach, tym razem ta część meczu okazała się najsłabszą w ich wykonaniu.

Gracze Łukasza Grudniewskiego trzecią odsłone przegrali 5:13, trafiając w tym czasie tylko jeden rzut z gry. Swoje doświadczenie w polu trzech sekund umiejętnie wykorzystał Maciej Klima (21 pkt i 10 zbiórek), który wymusił 9 przewinień.

Jamalex Polonia 1912 w czwartej kwarcie przegrywała 51:60, ale głównie za sprawą Kamila Chanasa - 9 punktów z rzędu i 32 w całym meczu - doprowadziła do remisu 62:62. Wówczas za trzy trafił Marek Zywet, a później po serii niecelnych rzutów piłkę w koszu umieścił Klima. Gospodarze tych strat już nie odrobili.