Jamalex Polonia 1912 wygrywa mecz na szczycie

Serię pięciu porażek z rzędu przerwali w najlepszym dla siebie momencie koszykarze Jamalex Polonia 1912 pokonując aspirujący do drugiego miejsca przed play-off Polfarmex Kutno. Dwupunktowa różnica przesądziła o wygranej Spójni w Poznaniu. W starciu drużyn walczących o play-off Elektrobud-Investment ZB Pruszków lepszy od Enei Astorii. Od ostatniego miejsca w lidze oddaliło się KK Warszawa pokonując SKK Siedlce.

Pewna pierwszego miejsca przed play-off Spójnia do ostatniej akcji meczu drżała o korzystny wynik w Poznaniu. Gospodarze ostatecznie przegrali 72:74, choć w końcówce rękami Filipa Struskiego rzucali na zwycięstwo. Rzut skrzydłowego Biofarmu Basket nie znalazł jednak drogi do kosza. Na skutek porażki poznanianie do drużyn zajmujących miejsce w fazie play-off tracą jeden punkt.Piąte double-double w sezonie, ale pierwsze w rundzie rewanżowej miał Hubert Pabian (10 pkt i 10 zbiórek).

WKS Śląsk Wrocław do Krakowa przyjechał jako zespół niepokonany od sześciu spotkań, ale w Grodzie Kraka przegrał głównie na skutek kiepskiej postawy w drugiej kwarcie. Tę część meczu miejscowi wygrali aż 33:15, co zapewniło im duży komfort gry po zmianie stron. 21 punktów Michaela Hicksa i double-double Marcina Nowakowskiego (13 pkt i 10 zbiórek).

Pięć porażek z rzędu postawiło Jamalex Polonię 1912 w trudnej sytuacji w walce o obronę drugiego miejsca na koniec rundy zasadniczej. Zespół Łukasza Grudniewskiego konsekwentnie budował swoją przewagę przez trzy kwarty i nawet moment słabszej gry w czwartej części zawodów nie pozbawił miejscowych dwóch punktów. Najlepszym punktującym meczu Kamil Chanas - 21 punktów. Z powodu urazu spotkania nie dokończył Adam Kaczmarzyk, który w 3 minuty rzucił 8 punktów i miał 2 zbiórki.

W meczu klubów walczących o miejsce w play-off Elektrobud-Investment ZB lepszy od Enei Astorii. Gospodarze wygrali, choć popełnili aż 26 strat. Nie do zatrzymania był Damian Cechniak (10 na 11 z gry), który miał 14 zbiórek i 2 bloki. Pruszkowianie trafili 9 z 18 rzutów z dystansu.

KK Warszawa pierwszą rundę zakończyło z zaledwie jedną wygraną, ale w rundzie rewanżowej z godną podziwu konsekwencją odrabia straty do pozostałych drużyn. W rundzie rewanżowej zespół ze stolicy wygrał już szóste spotkanie, tym razem pokonując źle grające w 2018 roku SKK Siedlce. Miejscowym nie pomogły 24 punkty i 7 asyst Pawła Lewandowskiego. 16 punktów dla KK rzucił Mikołaj Motel.