U22 kobiet: Enea AZS AJP i VBW GTK w finale

Co to były za półfinały w rozgrywkach U22 kobiet. Oba mecze rozstrzygnęły się w samej końcówce, a zwycięzcy musieli odrabiać straty po pierwszej kwarcie.

W połowie trzeciej kwarty Basket 25 KWK River Tower Bydgoszcz prowadził z VBW GTK 54:40, nie pozwalając rywalkom ani razu uzyskać większej liczby punktów, ale w olejnych minutach stracił kontrolę nad meczem. Prowadzone przez Jowitę Osowską (26 pkt, 7 zbiórek i 6 asyst) gdynianki w czwartej kwarcie rozstrzygnęły zawody na swoją korzyść. 52 z 71 punktów dla pokonanych uzyskały Sylwia Bujniak i Karolina Poboży.

Enea AZS AJP przegrywała po pierwszej kwarcie 17:20, ale w czwartej części spotkania objęła prowadzenie 48:36. Koszykarki MUKS Poznań potrafiły w tym momencie rzucić 11 punktów z rzędu i miały duże szanse na rozstrzygnięcie zawodów na swoją korzyść. W ostatnich pięciu minutach żadna z drużyn nie trafiła jednak do kosza z gry.

Z double double spotkanie ukończyły: podkoszowa gorzowianek Wiktoria Keller (10 pkt i 12 zbiórek) oraz skrzydłowa MUKS Marta Wdowiuk (10 pkt i 10 zbiórek).