U22 kobiet: Basket 25 KWK River Tower w półfinale

Drugi dzień rywalizacji w mistrzostwach Polski U22 kobiet wyłonił pierwszego półfinalistę. W gronie czterech najlepszych zespołów znalazł się Basket 25 KWK River Tower Bydgoszcz, który wygrał zmagania w grupie A. Pozostałych uczestników walki o medale wyłonią piątkowe mecze. Na uwagę zasługuje wygrana VBW GTK Gdynia z MUKS Poznań, do której mocno przyczyniła się Anna Makurat.

news Zdjęcia | Anna Kowalik

17-letnia zawodniczka pod koniec spotkania przejęła na swoje barki ciężar gry w ataku VBW GTK. Nie zraziła jej nawet seria niecelnych rzutów przy próbie dobitki na nieco ponad minutę przed końcem.

Przy wyniku 52:54 w starciu z MUKS Anna Makurat najpierw popisała się udanym wejściem pod kosz, a następnie na zakończenie czwartej kwarty po podaniu Kamili Podgórnej trafiła trójkę, dającą wygraną drużynie z Gdyni.

Wszystkie spotkania można zobaczyć na żywo w internecie na stronie: koszykowka.tvcom.pl